fbpx

Stabilny rynek metali i dobre ceny złomu. Ile kosztuje złom?

Chyba w każdej branży istnieje przynajmniej nuta niepewności związana z pandemią Covid-19. Mimo to początek roku dla rynku złomu był bardzo udany, a co najważniejsze, nadal można uzyskać za surowiec dobrą cenę.

Pomimo pandemii, koniunktura na świecie jest całkiem niezła; 5,5-procentowy wzrost światowej gospodarki zapowiadany w tym roku przez ekspertów to dobry sygnał. Ponadto znacznie w stosunku do ubiegłego mają wzrosnąć w tym roku przepływy handlowe. Rośnie również światowa produkcja stali, co znajduje swoje odzwierciedlenie w popycie i, rzecz jasna, w cenach.

Samasz loteria - baner

Za złom stalowy N10, a więc blachy stalowe 0-4 mm, karoserie samochodowe itp. podmioty skupowe płacą obecnie średnio 1 zł/kg. Złom stalowy W2, a więc elementy powyżej 2 mm kosztuje ok. 1,2 zł/kg, zaś złom W7, a więc o grubości min. 6 mm kosztuje 1,24 zł/kg. Za złom żeliwny płacą zwykle ok. 1,18 zł/kg, zaś złom poprodukcyjny kosztuje średnio 1,28 zł/kg.

Co z innymi rodzajami złomu? Ceny złomu aluminiowego są bardzo różne i zależą od jego rodzaju; za puszki płacą średnio 3 zł/kg, za chłodnice 2,2 zł/kg, zaś za tzw. złom aluminium sektor, czyli złom poenergetyczny o grubym przekroju 4-5 mm drutu nawet 6,5 zł/kg.

Za miedź można otrzymać, w zależności od rodzaju, zazwyczaj od 27 do 32 zł/kg (znacznie tańsze są tylko chłodnice, za które płacą średnio 22,5 zł/kg).

Za złom mosiężny płacą od 15 do 20 zł/kg, za akumulatory Pb 2,6 zł/kg, zaś za 100-procentową cynę 60 zł/kg.

Baner Bayer Roundup
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie

3 KOMENTARZE

 1. Umnie w Chorzowie
  Cena zlomu N10 to 64gr
  W5 gryby wsad 1.00gr
  Zeliwo 0.99
  Miedz gruba ,milibera 27-30
  Miedz nawój 24.60

 2. Napiszcie szerzej o klasach i jakości złomu,bo ludzie chcą złotówkę za puszki po konserwach i np.mikrofalówkę.Proszę wziąć pod uwagę ceny kontraktowe ,hurtowe,zanieczyszczenia a detalistę z wózkiem

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.