fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychDuża ilość transakcji na pszenicę konsumpcyjną z dostawą do portów: Ceny zbóż...

Duża ilość transakcji na pszenicę konsumpcyjną z dostawą do portów: Ceny zbóż 03.02.2023

Aktualnie najlepiej sprzedającym się zbożem jest pszenica konsumpcyjna 12,5 proc. białka, która od połowy stycznia 2023 r. utrzymuje stałą cenę w portach na poziomie 1330-1350 zł/t.

Jak informuje portal ewgt.com.pl, na pszenicę o zawartości białka 14 proc. popyt zmalał, a jej aktualna cena w portach to 1380 zł/t.  Stabilną cenę w portach utrzymuje też kukurydza – 1230-1250 zł/t.

Ilość zawieranych transakcji z dostawą do portów jest duża, ponieważ klienci z południa kraju decydują się na sprzedaż i dostawę do magazynów portowych.

W kraju dobrze sprzedaje się pszenica paszowa (cena max 1220 zł/t) i kukurydza (cena max 1170 zł/t). Popyt na pozostałe zboża w kraju jest minimalny, podmioty skupowe są zasypane zbożem krajowym i importowanym.

Jeszcze w województwie zachodniopomorskim można znaleźć korzystne oferty zakupu na eksport pszenżyta, żyta, jęczmienia i owsa, o kilkadziesiąt złotych drożej niż w centrum kraju.

Nie lepiej wygląda sytuacja na rynku rzepaku. Mało jest ofert zakupu tych nasion na biopaliwa. Ceny systematycznie spadają, obecnie cena z dostawą do portu w lutym to 2560 zł/t, a w magazynach krajowych oferowano za rzepak od 2410 do 2520 zł/t.

Źródło: e-WGT

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.