Środki wsparcia dla sektora mleczarskiego

W następstwie wprowadzenia przez Federację Rosyjską z dniem 7 sierpnia 2014 r. na okres jednego roku zakazu importu z UE produktów mlecznych, Komisja Europejska, w celu stabilizacji sytuacji rynkowej oraz przeciwdziałania wystąpieniu zakłóceń na rynku spowodowanych znaczącym spadkiem cen, uruchomiła środki wsparcia dla sektora mleczarskiego.

Środki te wdrożone zostały w ramach pakietu 4 rozporządzeń Komisji Europejskiej, które: wprowadzają prywatne przechowywanie masła i odtłuszczonego mleka w proszku oraz ustalają z góry stawki dopłat, ustanawiają tymczasowe nadzwyczajne środki w sektorze mleka i przetworów mlecznych w formie przedłużenia okresu interwencji publicznej w odniesieniu do masła i odtłuszczonego mleka w proszku do dnia 31 grudnia 2014 r., wprowadzają tymczasowy nadzwyczajny system dopłat do prywatnego przechowywania niektórych serów oraz ustalają z góry stawkę dopłat.

MRiRW /AT/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności