fbpx
Strona głównaFirmy i produktyŚrodki ochrony roślin — ważna pozycja w ofercie firmy Osadkowski

Środki ochrony roślin — ważna pozycja w ofercie firmy Osadkowski

Materiał Partnera Osadkowski

Firma Osadkowski od ponad 30 lat dostarcza polskim Rolnikom środki do produkcji rolnej. Przez ten okres jest aktywnym uczestnikiem zmian zachodzących w obszarze kształtowania agrotechniki najważniejszych gatunków roślin uprawnych.

Firma oferuje środki ochrony roślin, nawozy dolistne i mineralne, preparaty mikrobiologiczne, biostymulatory oraz maszyny rolnicze, ubezpieczenia i rozwiązania finansowe dla rolników, a także prowadzi aktywny skup płodów rolnych. W materiale przedstawiony został wycinek Rolnictwa w wersji PRO oferowanego przez firmę Osadkowski.

Środki ochrony roślin — zmniejszająca się dostępność

Liczba substancji czynnych, a tym samym środków ochrony roślin na przestrzeni ostatnich lat uległa znacznemu zmniejszeniu. W związku z tym coraz trudniej jest przygotować propozycje technologii prowadzenia łanu, które będą skuteczne i efektywne ekonomicznie.

Dlatego też, eksperci z firmy Osadkowski poszukują najlepszych środków pod kątem funkcjonalności i jakości. W tym celu współpracują ze wszystkimi renomowanymi dostawcami środków ochrony roślin. Jakie produkty dostępne są w ofercie, sprawdzisz na https://osadkowski.pl/pl/oferta/srodki-ochrony-roslin/.

Doskonałym przykładem szerokiego spojrzenia na możliwość wykorzystania środków ochrony roślin od różnych dostawców jest Technologiczny Fenomen. Jest to program ochrony zbóż, który zakłada wykorzystanie aż 7 niepowtarzających się substancji czynnych. Wchodzą one w skład różnych środków ochrony roślin z grupy fungicydów. Na szczególną uwagę zasługuje zabieg T2. Łączy on w sobie dwie najbardziej zaawansowane technicznie substancje czynne z grupy triazoli i SDHI.

W przygotowaniu optymalnych technologii prowadzenia upraw ważne jest także, wykorzystanie dobrze znanych i cenionych przez wielu Rolników tzw. substancji pospatentowych (generycznych). Dlatego też firma Osadkowski rozpoczęła strategiczną współpracę z ProAgri producentem środków ochrony roślin o bezkompromisowej jakości.

Autorskie rozwiązania uzupełnieniem oferty środków ochrony roślin

W nowoczesnym i intensywnym rolnictwie w prowadzeniu upraw, obok odpowiedniego doboru środków ochrony roślin, bardzo dużą rolę odgrywa aplikacja preparatów wpływających na optymalne wykorzystanie potencjału plonotwórczego. Produkty te, mogą wpływać wielokierunkowo na prowadzoną uprawę np. poprzez stymulację wzrostu i rozwoju, modyfikację środowiska wzrostu, zwiększenie odporności/tolerancji na stres abiotyczny i biotyczny.

Wprowadzenie tego typu preparatów poparte jest wieloma testami polowymi, aby sprawdzić i uzasadnić rekomendację stosowania. Doskonałym przykładem takich preparatów, stosowanych na tysiącach hektarów upraw są IonBlue i Barrier Si-Ca oraz autorski produkt HumiCalc 4.0.

Inex-A – ważny składnik cieczy opryskowej

Zwiększenie jakości działania środków ochrony roślin oraz innych agrochemikaliów aplikowanych nalistnie jest głównym zadaniem adiuwantów. Inex-A jest bezkonkurencyjnym produktem zwiększającym efektywność wykonania zabiegu. Zmniejsza napięcie powierzchniowe cieczy opryskowej, przez co powierzchnia traktowanych roślin uprawnych jest równomiernie pokryta w trakcie zabiegu. Przyspiesza także, wnikanie substancji czynnych, mikro i makroelementów i innych składników produktów, które wywołuję efekt biologiczny.

Adiuwant Inex - pole

Rosnące znacznie preparatów mikrobiologicznych

Zmieniająca się dostępność środków ochrony roślin oraz poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w prowadzeniu upraw spowodowały zainteresowanie ze strony firmy Osadkowski preparatami zawierającymi mikroorganizmy. Pierwszym produktem był HumiCalc 4.0 zawierający w swoim składzie szczepy z rodzaju Bacillus.

Kolejnym krokiem było wprowadzenie preparatów mikrobiologicznych, które mogły być alternatywą dla konwencjonalnych środków z grupy fungicydów. Obecnie dostępne w ofercie są produkty AgroBiotics – Arcton WG i BioRace SL będące elementami Technologii Biologicznej. Rozwiązanie jest stosowane z powodzeniem na tysiącach hektarów zbóż.

Najszybszy zabieg T1 arcton WG

Ofertę preparatów mikrobiologicznych uzupełnia Convert WG. Zwiększa on aktywność biologiczną gleby, co przekłada się między innymi na przyspieszenie tempa rozkładu resztek pożniwnych, zwiększenie dostępności dla roślin azotu, fosforu i potasu oraz żelaza.

Nasiona i materiał siewny dla kompleksowej oferty firmy Osadkowski

Prowadzenie upraw rozpoczyna się od wyboru materiału siewnego. Dlatego też oferta nasion firmy Osadkowski jest bardzo dobrze przygotowana i dostosowana do potrzeb każdego gospodarstwa. Rolnicy mogą wybierać odmiany zbóż, rzepaku, kukurydzy, słonecznika, soi z najlepszych firm hodowlanych.

Linia nawozów Alfa to zbilansowane nawozy mineralne oraz dolistne. Zawierają one w swoim składzie mikro i makroskładniki w formach łatwo dostępnych dla roślin. Ich szeroki wybór umożliwia dostosowanie odpowiedniego produktu do planowanego poziomu plonowania, zasobności gleby i tempa wzrostu roślin uprawnych.

Sprawna logistyka oraz szeroka oferta dostępnych produktów, są odpowiedzią firmy Osadkowski na potrzeby Klientów związane z prowadzeniem upraw.

Materiał Partnera Osadkowski

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]