fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychŚroda kolejnym dniem dużych spadków cen zbóż na giełdzie Matif

Środa kolejnym dniem dużych spadków cen zbóż na giełdzie Matif

Notowania kontraktów ma unijną pszenicę i kukurydzę kontynuowały w środę przeceny reagując na wiadomości, że Rosja rozważa odblokowanie ukraińskiego eksportu żywności drogą morską pod warunkiem zniesienia niektórych sankcji – informuje e-WGT.

Wczoraj cena pszenicy z nowych zbiorów spadła o 1,46 proc. do 404,5 EUR/t. Jeszcze bardziej potaniała kukurydza; ze starych zbiorów o ponad 3,5 proc. do 347,75 EUR/t, a z nowych o 1,96 proc. do 349,25 EUR/t.

– Nawet bardzo mglista perspektywa uwolnienia ponad 20 mln ton zbóż wystraszyła inwestorów grających na wzrost cen i zachęca do sprzedaży kontraktów na zboża – podał serwis e-WGT.

Spadła także cena rzepaku, o ponad 2 proc. do 800,25 EUR/t. Spadki były widoczne również za oceanem, jednak ich skala była nieco mniejsza.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.