fbpx
Strona głównaWiadomościŚrednia cena pszenicy w górę a zatem czynsze dzierżawne również

Średnia cena pszenicy w górę a zatem czynsze dzierżawne również

Wysokość czynszu dzierżawnego za grunty z zasobu skarbu państwa ustalana jest na podstawie średniej ceny pszenicy publikowanej przez GUS dwa razy w roku. Niestety dla dzierżawców opublikowane kilka dni temu ceny znów są wyższe. 

W opublikowanym 19.07.2022 obwieszczeniu na podstawie art. 39a ust. 7 ustawy z dnia 19 października 1991 r. o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (Dz. U. z 2022 r. poz. 514, 1270 i 1370) ogłasza się, że według wstępnych danych średnia krajowa cena skupu pszenicy w I półroczu 2022 r. wyniosła 153,67 zł za 1 dt.

W porównaniu do opublikowanej w styczniu średniej ceny pszenicy, która wynosiła 127,94 dt wzrost jest znaczący a to tylko przełoży się na wyższe kwoty jakie dzierżawcy będą musieli zapłacić za dzierżawioną ziemię.

1 KOMENTARZ

  1. Największe zlodziejstwo, skoro wylicytowałem w 2019 roku ziemię i stawka pszenicy byla na poziome 720 zł z qwintal powinna ona być zatrzymana na cały okres dzierżawy a tak to zmieniamy warunki gry w czasie gdy ona trawa. PiS dał ziemię chlopą ale zrobił z nich chlopow panszczyznianych!

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.