Spurek: Zakazać reklam mięsa i nabiału tak jak reklam papierosów

Absurdalne wypowiedzi europosłanki Sylwii Spurek wydają się nie mieć końca. Tym razem stwierdziła, że reklamy produktów spożywczych pochodzenia zwierzęcego powinny być zakazane i porównała je… do papierosów.

W ten sposób posłanka Partii Zielonych, w przeszłości zaś Wiosny Biedronia, odniosła się do stanowiska niemieckiego oddziału Greenpeace’u postulującego właśnie o wprowadzenie tego typu zakazu.

– Już dawno powinien być zakaz reklamy każdego produktu, który szkodzi zdrowiu ludzi, negatywnie wpływa na klimat, powoduje cierpienie zwierząt, narusza prawa człowieka – napisała na Twitterze Spurek.

– Mamy zakaz reklamy i promocji papierosów – czas na zakaz promowania mięsa, mleka, nabiału – stwierdziła.

To nie pierwsza kontrowersyjna wypowiedź Sylwii Spurek. Dopóki jednak Lewica balansuje na granicy progu wyborczego, możemy czuć się względnie bezpiecznie. Chociaż… Lewicowych postulatów w projekcie “piątki dla zwierząt” Zjednoczonej Prawicy nie brakowało…

2 KOMENTARZE

  1. A skąd taka pewność redakcji, że mięso i nabiał sa takie zdrowe ? Skąd te odpowiedzi wygłaszane z przekonaniem wszystkowiedzących bogów ? troche pokory i dystansu do swojej wiedzy.

    • A z tąd że ludzie mięso jedzą od zawsze. Natura wyposażyła nas w kły jak inne zwierzęta mięsożerne. Proszę doczytać jakie żeby mają roślinożercy.
      Jak wyżej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności