fbpx
Strona głównaTechnikaSprzedaż ciągników używanych w 2020 r: John Deere, Massey i Renault na...

Sprzedaż ciągników używanych w 2020 r: John Deere, Massey i Renault na podium

Na rynku ciągników używanych nie udało się nadrobić strat po wiosennym zamknięciu gospodarki, kiedy to wyraźnie notowaliśmy mniejszy ruch na rynku wtórnym. Przez kolejne miesiące liczba rejestracji ciągników używanych rosła i sukcesywnie zmniejszała się strata w stosunku do roku 2019.

Nie udało się jednak osiągnąć lepszego wyniku niż rok wcześniej. 16 279 szt. ciągników używanych to wynik o 199 szt. gorszy niż w 2019 roku. Wynik ten oznacza spadek w stosunku do poprzedniego roku tylko o 1,2%.

Liderem rynku wtórnego pozostała marka John Deere. Zarejestrowano 2494 szt. ciągników używanych tej marki. John Deere notuje 15,3% udziałów w rynku używanych ciągników. John Deere jest liderem we wszystkich kategoriach wiekowych poza najstarszą – powyżej 20 lat. Tu liderem jest Massey Ferguson z ilością 1254 szt., ale tylko o 5 szt. wyprzedza Zetora, który osiągnął 14,7% udziałów w tej kategorii wiekowej.

Jeśli chodzi o łączną sprzedaż ciągników używanych, podium zamyka marka Renault (11,3%), a zaraz za nią znalazł się Zetor (9,5%). Kolejne miejsca przypadły Fendtowi, Ursusowi i marce Case IH, zaś pozostałe marki nie przekraczają już 5% udziału w rynku.

Źródło: PIGMiUR

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.