fbpx
Strona głównaTechnikaSprzedaż ciągników używanych: nadal tendencja spadkowa

Sprzedaż ciągników używanych: nadal tendencja spadkowa

Jak informuje Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń rolniczych, na rynku ciągników używanych utrzymuje się tendencja, z którą mamy do czynienia w ciągu ostatnich kilku miesięcy, kiedy to notowaliśmy spadek rejestracji w porównaniu do poprzedniego roku.

W pierwszych półroczu 2020 roku zarejestrowano 8289 szt. ciągników używanych. Jest to mniej niż przed rokiem o 778 szt. Wynik ten oznacza spadek w stosunku do poprzedniego roku o 8,6%. Miesiąc temu mówiliśmy o spadku na poziomie 14,8%.

Czytaj także: W czerwcu najwyższa sprzedaż traktorów od 16 miesięcy

Liderem rynku wtórnego w pierwszym półroczu br. nadal pozostaje marka John Deere. Zarejestrowano 1199 szt. ciągników używanych tej marki. John Deere notuje 14,5% udziałów w rynku używanych ciągników. John Deere jest liderem we wszystkich kategoriach wiekowych poza najstarszą – powyżej 20 lat. W najstarszej kategorii, powyżej 20 lat, liderem pozostaje Massey Ferguson z liczbą 750 szt.

Sprzedaż ciągników używanych w I półroczu 2020 r, źródło: PIGMiUR
Sprzedaż ciągników używanych w I półroczu 2020 r, źródło: PIGMiUR

Trzecie miejsce należy do marki Renault, chociaż gdybyśmy połączyli wyniki sprzedaży Renault i Claasa, z liczbą 1243 ciągników niemiecka marka znalazłaby się na pierwszym miejscu w zestawieniu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.