fbpx
Strona głównaTechnikaSprzedaż ciągników używanych: nadal tendencja spadkowa

Sprzedaż ciągników używanych: nadal tendencja spadkowa

Jak informuje Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń rolniczych, na rynku ciągników używanych utrzymuje się tendencja, z którą mamy do czynienia w ciągu ostatnich kilku miesięcy, kiedy to notowaliśmy spadek rejestracji w porównaniu do poprzedniego roku.

W pierwszych półroczu 2020 roku zarejestrowano 8289 szt. ciągników używanych. Jest to mniej niż przed rokiem o 778 szt. Wynik ten oznacza spadek w stosunku do poprzedniego roku o 8,6%. Miesiąc temu mówiliśmy o spadku na poziomie 14,8%.

Czytaj także: W czerwcu najwyższa sprzedaż traktorów od 16 miesięcy

Liderem rynku wtórnego w pierwszym półroczu br. nadal pozostaje marka John Deere. Zarejestrowano 1199 szt. ciągników używanych tej marki. John Deere notuje 14,5% udziałów w rynku używanych ciągników. John Deere jest liderem we wszystkich kategoriach wiekowych poza najstarszą – powyżej 20 lat. W najstarszej kategorii, powyżej 20 lat, liderem pozostaje Massey Ferguson z liczbą 750 szt.

Sprzedaż ciągników używanych w I półroczu 2020 r, źródło: PIGMiUR
Sprzedaż ciągników używanych w I półroczu 2020 r, źródło: PIGMiUR

Trzecie miejsce należy do marki Renault, chociaż gdybyśmy połączyli wyniki sprzedaży Renault i Claasa, z liczbą 1243 ciągników niemiecka marka znalazłaby się na pierwszym miejscu w zestawieniu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.