fbpx

Spotkanie z WRP w Witaszycach

W dniu 30 stycznia br. w Pałacu w Witaszycach (k. Jarocina), odbyła się II Konferencja Informacyjna Wiadomości Rolniczych Polska. Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele wiodących firm z branży, rolnicy oraz pracownicy naukowi współpracujący z wydawnictwem. W sierpniu tego roku, minie 5 lat od momentu, gdy na rynku ukazał się pierwszy nr miesięcznika Wiadomości Rolnicze Polska. N

Podczas konferencji informacyjnej przedstawiciele WRP przybliżyli gościom historię wydawnictwa, jego strukturę organizacyjną oraz dotychczasowe osiągnięcia i plany na najbliższą przyszłość. Duży akcent został położony na promocję nowego działu – Warzywnictwo Towarowe, który od tego roku pojawił się w gazecie.
<br.
Wydawnictwo przedstawiło także wyniki oglądalności codziennie aktualizowanej strony internetowej www.wrp.pl, na której jako pierwsze w Polsce umieściło materiał filmowy – w ramach projektu WEB TV promowanego pod hasłem: Obejrzyj, co inni mogą tylko przeczytać”.

Samasz loteria - baner

W trakcie konferencji zaprezentowane zostały wyniki badań profilu czytelnika. Zostały wykonane w oparciu o blisko 4000 ankiet zebranych z terytorium całej Polski. Ankiety zawierały pytania dotyczące profilu gospodarstwa, powierzchni upraw, specjalizacji etc. Obróbkę danych zlecono firmie zewnętrznej. W imieniu AZB Analiza – Oprogramowanie, głos zabrał dr Adrian Zwolicki przedstawiając wyniki analizy statystycznej. Dane te są dostępne na życzenie zainteresowanych podmiotów gospodarczych pod adresem redakcji WRP.

Podczas konferencji głos zabrali także zaproszeni goście. Mikołaj Szembek z firmy Lemken podkreślał, że dla jego klientów gazeta jest przede wszystkich kojarzona z prezentowaniem trudnych zagadnień przystępnym językiem. Tomasz Skowroński, rolnik z woj. kujawsko-pomorskiego podkreślał, że gazeta jest bardzo przydatna w prowadzeniu gospodarstwa, a strona internetowa pozwala po ciężkim dniu być na bieżąco z wydarzeniami w branży. Doc. Marek Mrówczyński, dyrektor Instytutu Ochrony Rośli w Poznaniu zaproponował, by wydawnictwo wydzieliło w ramach działu Uprawa Roślin, dział Ochrona Roślin.

Po części oficjalnej, goście mogli posłuchać koncertu arii operetkowych, który wykonali wokaliści z Teatru Muzycznego w Poznaniu. Następnie w pięknych wnętrzach sal Pałacu w Witaszycach rozpoczął się bal przebierańców, przy muzyce zespołu Damiano.

Redakcja WRP

Baner Bayer Roundup
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.