Spotkanie z bankowcami

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki spotkał się w ubiegłym tygodniu z Prezesem Związku Banków Polskich oraz Prezesami Banku Polskiej Spółdzielczości i Spółdzielczej Grupy Bankowej. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Krajowego Związku Banków Spółdzielczych i Banku Gospodarstwa Krajowego.

Minister poinformował o możliwościach włączenia pracowników banków spółdzielczych, jako doradców finansowych, przy podejmowaniu przez rolników decyzji inwestycyjnych z udziałem środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Wcześniej pracownicy banków zostaną przeszkoleni w zakresie zasad realizacji tego Programu.

Prezesi Banków wskazali m.in. na potrzebę wzmocnienia głosu sektora banków spółdzielczych obsługującego rolnictwo w przygotowywaniu nowych rozwiązań bezpośrednio związanych z wewnętrznym funkcjonowaniem banków po wdrożeniu dyrektywy CRD IV, traktowania banków spółdzielczych jako beneficjentów programów skierowanych do MŚP w szczególności w finansowaniu szkoleń i informatyzacji procesów obsługi bankowej.

Minister zadeklarował potrzebę cyklicznych spotkań w celu wypracowania rozwiązań służących bezpiecznej obsłudze finansowej rolników i mieszkańców wsi

MRiRW /AT/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności