Spotkanie z Ambasadorem Republiki Kazachstanu

Minister Marek Sawicki przyjął w ubiegłym tygodniu ambasadora nadzwyczajnego i pełnomocnego Republiki Kazachstanu w Polsce, Erika Utembajewa. Gość ministra podkreślił, że strona kazachska przywiązuje dużą wagę do rozwoju dwustronnych kontaktów z Polską w dziedzinie rolnictwa.

 Współpraca bilateralna mogłaby, w opinii ambasadora, dotyczyć w szczególności produkcji rolnej oraz przetwórstwa w ramach tworzonych w Kazachstanie klastrów branży rolno-spożywczej. Ambasador Utembajew przekazał zaproszenie dla ministra Sawickiego od ministra rolnictwa Kazachstanu Asyłżana Mamytbiekowa do złożenia, w październiku br., wizyty w Kazachstanie wraz z grupą polskich przedsiębiorców. Wizyta ta miałaby miejsce w regionie, gdzie planowana jest realizacja kazachskiego pilotażowego programu rozwoju sadownictwa.
Minister Marek Sawicki potwierdził zainteresowanie wyjazdem do Kazachstanu oraz możliwością rozmów ze stroną kazachską na temat rozwoju wzajemnej współpracy w dziedzinie rolnictwa, a zwłaszcza intensyfikacji handlu towarami rolnymi. Podkreślił, że niezbędne jest stworzenie dobrych warunków do nawiązywania przez polskie i kazachskie firmy kontaktów, które mogą zaowocować wzajemnie korzystną długofalową współpracą.

MRiRW /AT/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności