fbpx
Strona głównaWiadomościSpotkanie ministra Pudy z działaczami AGROunii, czyli punkt widzenia zależy od punktu...

Spotkanie ministra Pudy z działaczami AGROunii, czyli punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

Minister rolnictwa na targach Agro Show w Bednarach obiecał Michałowi Kołodziejczakowi, liderowi AGROunii spotkanie z przedstawicielami reprezentowanego z przez niego związku rolniczego w pierwszych dniach października w siedzibie resortu w Warszawie. I słowa dotrzymał…

Nie tak jednak przedstawiciele AGROunii wyobrażali sobie to spotkanie. Nie zostali zaproszeni na ministerialne salony lecz do Poznania na obywające się tam właśnie targi Polagra. Konfrontacja z ministrem obyła się w towarzystwie innych związków i organizacji rolniczych. Jak zwykle rozmawiano o polskim rolnictwie czyli o wszystkim, ale nie o konkretach. Minister Puda był zadowolony ze spotkania i z dyskusji jaka się na nim wywiązało i zapowiedział, że kolejne spotkanie zostanie zorganizowane w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Zapowiedział też ,że w resorcie przeanalizowane zostaną wszystkie zgłoszone postulaty i uwagi.

Natomiast Kołodziejczak nie krył irytacji, ponieważ jego zdaniem Grzegorz Puda nie odpowiedział na żadne postulaty AGROunii i całe spotkanie zostało zmanipulowane.

– Minister zaatakował AGROunię, nie chcieli wpuścić naszych ludzi na spotkanie, jedne media weszły inne nie. Miało być spotkanie AGROunia – Ministerstwo, ale było kilka innych związków. Nazywał nas partią, choć nie mamy jeszcze jej zarejestrowanej. Ale my mamy sprawy do załatwienia. Będziemy rozmawiać. Mamy KONKRETY! Będziemy ich rozliczać. Spotkanie AGROunia- Ministerstwo Rolnictwa? Władza nie dotrzymała umowy, skupia się na manipulacji – mówi Michał Kołodziejczak.

AGROunia żąda od ministra natychmiastowego ściągnięcia strefy ASF z ponad 60 gmin w Polsce, wypłaty przez Skarb Państwa odszkodowań za szkody łowieckie, umożliwienia rolnikom przejścia na emeryturę bez konieczności zbywania ziemi.

– Na cenówkach w supermarketach musi być również cena jaką dostają rolnicy – dodaje Kołodziejczak

Czy dojdzie do kolejnego spotkania ministra Grzegorz Pudy wkrótce się przekonamy. Ale szef resortu, jeśli chce dotrzymać słowa to musi się śpieszyć, ponieważ słychać głosy, że wkrótce może z ministerialnego gabinetu wrócić jedynie do poselskiej ławy.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.