Spotkanie komisji porozumiewawczej ds. wieprzowiny

W dniu 1 lutego 2008 r. minister Artur Ławniczak wziął udział w inauguracyjnym spotkaniu komisji porozumiewawczej ds. wieprzowiny. Spotkanie odbyło się z inicjatywy resortu rolnictwa. Celem powołania komisji jest stworzenie forum służącego poszukiwaniu trwałych rozwiązań istniejących problemów oraz bieżącej współpracy przedstawicieli branży, w szczególności w celu zapobiegania gwałtownym zmianom sytuacji na rynku – poinformowało nas biuro prasowe ministra rolnictwa.

W trakcie spotkania minister Ławniczak zwrócił uwagę na kwestie promocji polskiego mięsa na rynkach zagranicznych, w szczególności w Japonii, Chinach, Korei czy Rosji. Podkreślił także działania resortu i służb weterynaryjnych dotyczące zwiększenia liczby polskich zakładów mających uprawnienia do eksportu do Federacji Rosyjskiej. Minister poinformował ponadto o wznowieniu prac nad ustawą o funduszach promocji.

Obecni na spotkaniu przedstawiciele sieci handlowych podkreślali, iż punktem wyjścia w rozmowach o poprawie sytuacji na rynku wieprzowiny powinien być konsument, gdyż to on ostatecznie decyduje, jaki produkt kupi. Zwrócili także uwagę na istnienie coraz większego popytu na produkty droższe, ale z gwarancją dobrej jakości.

Proponuję by komisja skupiła się na początek na dwóch, trzech problemach, przeanalizowała je i zaproponowała konkretne rozwiązania – powiedział na spotkaniu A. Ławniczak.
Ustalono, iż w pierwszej kolejności komisja zajmie się kwestią certyfikacji jakości mięsa oraz etykietowania.

W skład komisji wchodzą przedstawiciele związków producentów, zakładów ubojowych oraz przetwórców z sektora wieprzowiny, a także reprezentanci wielkopowierzchniowych sieci handlowych.

MS
Wrp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności