fbpx
Strona głównaPozostałeSpotkanie komisji porozumiewawczej ds. wieprzowiny

Spotkanie komisji porozumiewawczej ds. wieprzowiny

W dniu 1 lutego 2008 r. minister Artur Ławniczak wziął udział w inauguracyjnym spotkaniu komisji porozumiewawczej ds. wieprzowiny. Spotkanie odbyło się z inicjatywy resortu rolnictwa. Celem powołania komisji jest stworzenie forum służącego poszukiwaniu trwałych rozwiązań istniejących problemów oraz bieżącej współpracy przedstawicieli branży, w szczególności w celu zapobiegania gwałtownym zmianom sytuacji na rynku – poinformowało nas biuro prasowe ministra rolnictwa.

W trakcie spotkania minister Ławniczak zwrócił uwagę na kwestie promocji polskiego mięsa na rynkach zagranicznych, w szczególności w Japonii, Chinach, Korei czy Rosji. Podkreślił także działania resortu i służb weterynaryjnych dotyczące zwiększenia liczby polskich zakładów mających uprawnienia do eksportu do Federacji Rosyjskiej. Minister poinformował ponadto o wznowieniu prac nad ustawą o funduszach promocji.

Obecni na spotkaniu przedstawiciele sieci handlowych podkreślali, iż punktem wyjścia w rozmowach o poprawie sytuacji na rynku wieprzowiny powinien być konsument, gdyż to on ostatecznie decyduje, jaki produkt kupi. Zwrócili także uwagę na istnienie coraz większego popytu na produkty droższe, ale z gwarancją dobrej jakości.

Proponuję by komisja skupiła się na początek na dwóch, trzech problemach, przeanalizowała je i zaproponowała konkretne rozwiązania – powiedział na spotkaniu A. Ławniczak.
Ustalono, iż w pierwszej kolejności komisja zajmie się kwestią certyfikacji jakości mięsa oraz etykietowania.

W skład komisji wchodzą przedstawiciele związków producentów, zakładów ubojowych oraz przetwórców z sektora wieprzowiny, a także reprezentanci wielkopowierzchniowych sieci handlowych.

MS
Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.