fbpx
Strona głównaPozostałeSpór o transgeniczne ziemniaki

Spór o transgeniczne ziemniaki

Firma BASF oskarża Komisarza ds. Środowiska, Stavrosa Dimasa, o złą wolę przy wydawaniu decyzji o zezwoleniu na uprawę transgenicznych ziemniaków. Ziemniaki te, o nazwie Amflora, charakteryzuje podwyższona zawartość skrobi. Firma BASF dąży do uzyskania zezwolenia na ich uprawę w Europie już w przyszłym roku.


Mimo że odpowiednie dokumenty złożono komisarzowi Stavrosowi 9 miesięcy temu, decyzji nie doczekano się. Ostatnio komisarz oświadczył, że dokumentacja dotycząca ziemniaków Amflora zostanie ponownie przesłana do oceny przez EFSA ponieważ ziemniaki zawierają gen-marker odporności na antybiotyk. Przedstawiciel firmy BASF stwierdził, że specjaliści z EFSA kilkakrotnie oceniali już te ziemniaki i nie stwierdzili żadnego zagrożenia.

(Agra Europe 2008, nr 2308, s. EP/5)
W.M.

N

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.