fbpx

SPO po raz drugi

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego poinformowało o wyrażeniu przez Komisję Europejską zgody na wydłużenie do końca czerwca 2009 roku możliwości dokonywania płatności dla beneficjentów Sektorowego Programu Operacyjnego Rybołówstwo i Przetwórstwo Ryb 2004 – 2006″. W związku z tym ARiMR wznowi nabór wniosków na dofinansowanie “Chowu i hodowli ryb” oraz “Przetwórstwa i rynku rybnego”.”

Z uwagi na znaczny wzrost kursu euro, który spowodował zwiększenie limitu finansowego w SPO, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podjęły decyzję o wznowieniu naboru wniosków o dofinansowanie w działaniu 3.2 Chów i hodowla ryb jak również w działaniu 3.4 Przetwórstwo i rynek rybny.

Wnioski o dofinansowanie składać będzie można w Biurach Wsparcia Inwestycyjnego oddziałów regionalnych ARiMR właściwych dla miejsca realizacji projektów, w planowanym terminie od 19 do 31 stycznia 2009 roku. Ostateczny termin zostanie podany w odrębnym komunikacie.

Końcową datą na zrealizowanie projektów i złożenie ostatnich wniosków o płatność dla inwestycji objętych dofinansowaniem w ramach tego naboru jest 31 marca 2009 roku. W związku z tym zawieranie umów dotyczyć będzie projektów o krótkim terminie realizacji, najczęściej polegających na zakupie maszyn i urządzeń.

Dodatkowo rozważana jest możliwość wznowienia naboru wniosków w działaniu 1.1. Złomowanie statków. O decyzji w tym zakresie poinformujemy w późniejszym terminie.Jednocześnie przypominamy, że w dalszym ciągu istnieje możliwość składania wniosków w działaniu 2.2 Modernizacja istniejących statków rybackich oraz w działaniu 4.2 Działania społeczno – ekonomiczne.

opr. MS/Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.