Spis stanu stada nie później niż do 31 grudnia 2021 r.

fot. S. Skrzysz

Przypominamy rolnikom, którzy posiadają zwierzęta gospodarskie, że zobowiązani są przynajmniej raz w roku przeprowadzić ich spis. Ci, którzy nie wywiązali się jeszcze z tego obowiązku, muszą to zrobić nie później niż do 31 grudnia. Chodzi tu o owoce, kozy i świnie.

Osoby dokonujące zgłoszeń dotyczących zwierząt gospodarskich w formie papierowej wpisują ich liczbę w księdze rejestracji stada. Z tego obowiązku zwolnieni są posiadacze zwierząt dokonujący zgłoszeń poprzez Portal IRZplus – nie muszą oni prowadzić ksiąg w formie papierowej. Posiadacze świń muszą przekazać informacje o liczbie tych zwierząt kierownikowi biura powiatowego ARiMR w terminie 7 dni od dokonania spisu – informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Spis stanu stada świń można złożyć: poprzez Portal IRZplus, osobiście w Biurze Powiatowym ARiMR, za pośrednictwem poczty.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie ARiMR.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności