fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychSpadków cen zbóż ciąg dalszy. Poniedziałek fatalny dla cen rzepaku

Spadków cen zbóż ciąg dalszy. Poniedziałek fatalny dla cen rzepaku

Nowy tydzień zaczął się od poważnych spadków cen rzepaku i kukurydzy. Rzepak staniał na paryskim Matifie o 8,75 EUR/t do 529,75 EUR/t, a kukurydza w kontraktach na czerwiec o 4,75 EUR/t do 267 EUR/t.

Znacznym spadkom cen oparła się tylko pszenica; jej cena spadła o 0,5 EUR/t do 272,25 EUR/t. Spadłą też cena pszenicy w Chicago – o 13,5 centa do 695,25 centów za buszel (239 EUR/t). Na rynku nie brakuje sygnałów sprzyjających obniżkom; ceny rosyjskiej pszenicy w portach spadają, umowa zbożowa zostanie najprawdopodobniej przedłużona, we Francji i USA prognozowane są opady deszczu, Polska i Ukraina ustaliły warunki tranzytu, a w Kanadzie spodziewane są większe zasiewy pszenicy jarej. Jedyna informacja sprzyjająca podwyżkom to kolejne dostawy europejskiej pszenicy do Maroka, które z 3 milionami ton jest najważniejszym w tym sezonie odbiorcą ziarna ze Starego Kontynentu.

Spadek ceny rzepaku to zasługa przede wszystkim spadków na rynku olejów roślinnych, zaś spadek cen kukurydzy był dyktowany przede wszystkim spadkiem cen pszenicy.

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda że nawozy nadal 3 razy droższe od normy. Zboża tanie to niech nawozy też wrócą do normy . Spółki zarobily na rolnikach miliony . Kilka razy więcej niż zwykle. To ma być ta troska o polskiego rolnika .

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.