fbpx

Spadki cen oleistych na giełdach: rzepak i soja pod presją

Straty na chicagowskiej soi i słabszy rynek pszenicy spowodowały również spadek cen rzepaku w dniu wczorajszym. Majowy kontrakt na rzepak stracił 3,25 EUR i spadł do 550,25 EUR/t a marcowy kontrakt na soję w Chicago zakończył dzień na poziomie 1525,75 ct/buszel , co oznacza spadek o 11,75 ct od wtorku.

Jak informuje serwis kaack-terminalhandel.de postęp żniw w Brazylii nadal ma negatywny wpływ na ceny. Przy rosnącej obecnie podaży z Ameryki Południowej rynek będzie dobrze zaopatrzony w nadchodzących miesiącach, pomimo związanych z suszą strat w plonach w Argentynie .

Samasz loteria - baner

Silniejszy dolar amerykański ciążył również na kursach w Chicago. Kursy walut po raz kolejny odgrywają większą rolę w działaniach handlowców. Po tym, jak inflacja w USA okazała się w styczniu wyższa od oczekiwań, rośnie prawdopodobieństwo dalszych podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną USA. Eksport kukurydzy, soi i pszenicy z USA stałby się wówczas droższy. Słabsze euro miałoby efekt wspierający ceny w UE, ponieważ wzrosłyby ceny importowe nasion oleistych, oleju roślinnego i pasz białkowych dla zwierząt.

Na rynku spot w Niemczech w Niemczech ceny rzepaku kontynuowały wczoraj spadki. Za dostawy w kwietniu zakłady płaciły średnio o 6 euro/t mniej niż we wtorek. Kontrakty na nowe zbiory były wyceniane natomiast po cenach od 536 do 549 EUR/t.

 

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.