fbpx
Strona głównaCenySpadki cen oleistych na giełdach: rzepak i soja pod presją

Spadki cen oleistych na giełdach: rzepak i soja pod presją

Straty na chicagowskiej soi i słabszy rynek pszenicy spowodowały również spadek cen rzepaku w dniu wczorajszym. Majowy kontrakt na rzepak stracił 3,25 EUR i spadł do 550,25 EUR/t a marcowy kontrakt na soję w Chicago zakończył dzień na poziomie 1525,75 ct/buszel , co oznacza spadek o 11,75 ct od wtorku.

Jak informuje serwis kaack-terminalhandel.de postęp żniw w Brazylii nadal ma negatywny wpływ na ceny. Przy rosnącej obecnie podaży z Ameryki Południowej rynek będzie dobrze zaopatrzony w nadchodzących miesiącach, pomimo związanych z suszą strat w plonach w Argentynie .

Silniejszy dolar amerykański ciążył również na kursach w Chicago. Kursy walut po raz kolejny odgrywają większą rolę w działaniach handlowców. Po tym, jak inflacja w USA okazała się w styczniu wyższa od oczekiwań, rośnie prawdopodobieństwo dalszych podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną USA. Eksport kukurydzy, soi i pszenicy z USA stałby się wówczas droższy. Słabsze euro miałoby efekt wspierający ceny w UE, ponieważ wzrosłyby ceny importowe nasion oleistych, oleju roślinnego i pasz białkowych dla zwierząt.

Na rynku spot w Niemczech w Niemczech ceny rzepaku kontynuowały wczoraj spadki. Za dostawy w kwietniu zakłady płaciły średnio o 6 euro/t mniej niż we wtorek. Kontrakty na nowe zbiory były wyceniane natomiast po cenach od 536 do 549 EUR/t.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.