fbpx
Strona głównaCenyRynek mlekaSpadek indeksu cen produktów mleczarskich nie dotknął cen sera

Spadek indeksu cen produktów mleczarskich nie dotknął cen sera

Jak informuje serwis e-WGT za danymi FAO, indeks cen produktów mleczarskich spadł w styczniu o 1,4 procent w stosunku do grudnia i wyniósł 136,2 punktu. Chociaż to poziom najniższy od 12 miesięcy, spadki cen nie dotknęły sera.

Spadek indeksu był napędzany przede wszystkim przez spadające ceny masła i mleka w proszku

– Światowe ceny masła spadły siódmy miesiąc z rzędu, czemu sprzyjał ograniczony popyt importowy na długoterminowe dostawy po dominujących cenach, wynikający z oczekiwań rynku na dalszy spadek cen i zwiększone dostawy z Oceanii. Tymczasem międzynarodowe ceny pełnego mleka w proszku spadły z powodu mniejszego popytu ze strony czołowych importerów i zwiększonych dostaw z Nowej Zelandii, pomimo sezonowo spadającej produkcji mleka – informuje serwis e-WGT.

Staniało także odtłuszczone mleko w proszku ze względu na słaby popyt światowy. Wyjątkiem jeśli chodzi o produkty mleczne był ser, którego globalne ceny nieznacznie wzrosły ze względu na ożywienie w branży gastronomicznej oraz lepszą sprzedaż detaliczną w Europie Zachodniej.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.