fbpx

Spadek dochodów rolników we Francji

Według wstępnej oceny francuskiego ministerstwa rolnictwa, dochody rolników w tym kraju w 2008 r. były o 8-15% mniejsze niż rok wcześniej. Jest to tym bardziej odczuwalne, że w ciągu poprzednich dwu lat dochody te rosły o ponad 34%. N


Ceny ziarna i nasion roślin oleistych spadły w ubiegłym roku średnio o 20%. Dochody rolników uprawiających zboża zmniejszyły się w 2008 r. o 25-35%, a dochody osiągane ogółem w produkcji roślinnej – o 15-25%. W produkcji warzyw dochody zmniejszyły się o 20%, a w sadownictwie – o 10%. W sektorze mleczarskim dochody zwiększyły się o 10%. Natomiast opłacalność chowu bydła mięsnego spadła o 20-30%, głównie na skutek wzrostu cen pasz i choroby niebieskiego języka. Dochody rolników utrzymujących owce zmniejszyły się o 15%. W produkcji drobiarskiej wzrost o 17% cen uzyskiwanych przez rolników pozwolił na utrzymanie dochodów na niezmienionym poziomie.

(Agra Europe 2008, nr 2336, s. N/1)
W.M.
foto: Wrp.pl
McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.