fbpx
Strona głównaPozostałeSpadek dochodów rolników we Francji

Spadek dochodów rolników we Francji

Według wstępnej oceny francuskiego ministerstwa rolnictwa, dochody rolników w tym kraju w 2008 r. były o 8-15% mniejsze niż rok wcześniej. Jest to tym bardziej odczuwalne, że w ciągu poprzednich dwu lat dochody te rosły o ponad 34%. N


Ceny ziarna i nasion roślin oleistych spadły w ubiegłym roku średnio o 20%. Dochody rolników uprawiających zboża zmniejszyły się w 2008 r. o 25-35%, a dochody osiągane ogółem w produkcji roślinnej – o 15-25%. W produkcji warzyw dochody zmniejszyły się o 20%, a w sadownictwie – o 10%. W sektorze mleczarskim dochody zwiększyły się o 10%. Natomiast opłacalność chowu bydła mięsnego spadła o 20-30%, głównie na skutek wzrostu cen pasz i choroby niebieskiego języka. Dochody rolników utrzymujących owce zmniejszyły się o 15%. W produkcji drobiarskiej wzrost o 17% cen uzyskiwanych przez rolników pozwolił na utrzymanie dochodów na niezmienionym poziomie.

(Agra Europe 2008, nr 2336, s. N/1)
W.M.
foto: Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.