Sopot dla klimatu

Podnoszący się poziom mórz, pustynnienie oraz częściej występujące klęski żywiołowe to niezaprzeczalne fakty zmian klimatu naszej planety. Niestety, na obecne zmiany klimatu wpływa również działalność człowieka, sposób, w jaki przekształcamy powierzchnię Ziemi i jej atmosferę. O tym, jak możemy przeciwdziałać tym niekorzystnym zmianom, podyskutować można podczas spotkania pt. Sopot dla klimatu”, które odbędzie się w sobotę, 24 października 2009 r., w sopockim magistracie.”

Warunki klimatyczne w istotny sposób wpływają na stan i rozwój wszystkich obszarów, nie tylko tych zurbanizowanych, ale także obszarów wiejskich. W szczególnie na kierunki i poziom produkcji rolniczej. Stopień industrializacji i poziom uprzemysłowienia poszczególnych regionów kraju również nie pozostaje bez wpływu na zmiany zachodzące w klimacie. Co możemy zrobić, by przeciwdziałać tym zmianom? Odpowiedzi będzie można poszukać podczas sopockiego spotkania. Dr hab. Jacek Piskozub z Instytutu Oceanologii PAN opowie o wpływie emisji dwutlenku węgla na zmiany klimatu, a dr Marcin Gerwin z Sopockiej Inicjatywy Rozwojowej przedstawi rozwiązania, które można zastosować w Sopocie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności