fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychSolski o zakazie importu ukraińskich zbóż: Nie podoba nam się ta decyzja...

Solski o zakazie importu ukraińskich zbóż: Nie podoba nam się ta decyzja i staramy się ją zmienić

Według informacji ukraińskiego ministra polityki rolnej, Mykoły Solskiego, do Bułgarii, Węgier, Polski, Rumunii i Słowacji, czyli krajów, do których import ukraińskich zbóż jest obecnie zakazany, trafiło 20% ukraińskiego zboża.

– Eksport do pięciu krajów graniczących z Ukrainą i Bułgarią, która znajduje się niedaleko granicy, został zakazany. To około 20% eksportu zboża, które trafiło do UE drogą lądową. Zakaz obowiązuje do 5 czerwca. Jednocześnie słyszymy z tych krajów, że chcą go przedłużyć. Jednocześnie pracujemy nad zminimalizowaniem tej sytuacji. Bo oczywiście nie podoba nam się ta decyzja i staramy się ją zmienić – powiedział Mykoła Solski cytowany przez UkrAgroConsult.

Solski dodał, że wiele rozmów z krajami “przyfrontowymi”, w tym, jak należy mniemać, również z Polską toczy się niepublicznie, a sam wyraził nadzieję, że przyniosą one efekty.

Do 5 czerwca podmiotom z Bułgarii, Węgier, Polski, Rumunii i Słowacji nie wolno importować pszenicy, kukurydzy, rzepaku i słonecznika pochodzenia ukraińskiego, odbywa się jednak tranzyt ukraińskich towarów przez te kraje.

2 KOMENTARZE

    • Masz rację możne sobie wsadzić te swoje luksusy a tak szczerze to nie tak dawno uważali się za naszych przyjaciół a teraz plują na nas jednak to swołocz. Chojna nas Boże od przyjęcia ich do unii europejskiej.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.