fbpx
Strona głównaCenyRynek rolnySolidne wzrosty cen zbóż i rzepaku na giełdach w poniedziałek

Solidne wzrosty cen zbóż i rzepaku na giełdach w poniedziałek

Dalsza eskalacja konfliktu na Ukrainie wywołała silne odbicie notowań zbóż i oleistych na paryskim Matifie oraz na giełdzie w Chicago.

Cały czas trwają rozmowy na temat odblokowania portu w Odessie, jednakże Ukraina nie godzi się na rozminowanie wspomnianego portu z obawy na ułatwienie desantu siłom rosyjskim. Do zagwarantowania bezpieczeństwa musiałyby się włączyć wojska międzynarodowe na co trudno będzie się zgodzić Moskwie.

Ta sytuacja spowodowała, że wczorajsze notowania pszenicy w Paryżu zakończyły się wzrostem o 5,09 proc., czyli 19,25 euro do poziomu 397,5 euro/t a w Chicago cena wzrosła o 5,1 proc.

W przypadku kukurydzy notowanej na Matif cena poszybowała w górę o 5,12 proc. czyli 16,5 euro do 339 euro/t. Natomiast w USA wzrost sięgnął 2,13 proc.

W przypadku rzepaku notowania zakończyły się wzrostem o 3,7 proc. czyli o 28,75 euro i zakończyły się na poziomie 804,5 euro/t.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.