Solidarni w zdrowiu i chorobie

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłosił konkurs na fotograficzne udokumentowanie wzajemnej pomocy na wsi. Konkurs ten pozwoli zobrazować jak w tym trudnym czasie wspiera się nawzajem społeczność wiejska.

– Trwa walka z epidemią koronawirusa. Polacy mobilizują się i nie tylko przestrzegają obostrzeń, ale organizują pomoc dla tych, którzy szczególnie jej w tym czasie potrzebują. Akty solidarności społecznej są widoczne w każdym zakątku naszego kraju, zarówno w dużych aglomeracjach miejskich, jak i w małych miasteczkach i na wsiach. Warto utrwalić w pamięci i udokumentować wszystko to, co pomogło przetrwać trudne chwile. Najczęściej proste, solidarne zachowania, wyczulenie na potrzeby najsłabszych wystarczają, aby mała wiejska społeczność dodała ludziom poczucia bezpieczeństwa. Pochwalcie się swoimi liderami z czasu epidemii. Czekamy na zdjęcia z opisami – mówi Karol Krajewski, dyrektor Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Konkurs polega na przesłaniu fotografii dokumentujących pomoc wzajemną w okresie trwania stanu epidemii w Polsce wraz z opisem podejmowanych działań.

– Ocenie będą podlegać wpisanie się fotografii w cele konkursu oraz jakość i estetyka zdjęcia przedstawiającego efekt końcowy. Na wygranych czekają nagrody pieniężne.
Zgłoszenia należy przesyłać w terminie do dnia 14 czerwca 2020 roku – informuje NIKiDW

Krzesimir Drozd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności