fbpx
Strona głównaWiadomościSolidarni w zdrowiu i chorobie

Solidarni w zdrowiu i chorobie

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłosił konkurs na fotograficzne udokumentowanie wzajemnej pomocy na wsi. Konkurs ten pozwoli zobrazować jak w tym trudnym czasie wspiera się nawzajem społeczność wiejska.

– Trwa walka z epidemią koronawirusa. Polacy mobilizują się i nie tylko przestrzegają obostrzeń, ale organizują pomoc dla tych, którzy szczególnie jej w tym czasie potrzebują. Akty solidarności społecznej są widoczne w każdym zakątku naszego kraju, zarówno w dużych aglomeracjach miejskich, jak i w małych miasteczkach i na wsiach. Warto utrwalić w pamięci i udokumentować wszystko to, co pomogło przetrwać trudne chwile. Najczęściej proste, solidarne zachowania, wyczulenie na potrzeby najsłabszych wystarczają, aby mała wiejska społeczność dodała ludziom poczucia bezpieczeństwa. Pochwalcie się swoimi liderami z czasu epidemii. Czekamy na zdjęcia z opisami – mówi Karol Krajewski, dyrektor Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Konkurs polega na przesłaniu fotografii dokumentujących pomoc wzajemną w okresie trwania stanu epidemii w Polsce wraz z opisem podejmowanych działań.

– Ocenie będą podlegać wpisanie się fotografii w cele konkursu oraz jakość i estetyka zdjęcia przedstawiającego efekt końcowy. Na wygranych czekają nagrody pieniężne.
Zgłoszenia należy przesyłać w terminie do dnia 14 czerwca 2020 roku – informuje NIKiDW

Krzesimir Drozd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.