Smakowita mieszanka – jedz, pij i ruszaj się!

Ruszyła nowa unijna kampania na rzecz zdrowego odżywiania krzewiąca zdrowy tryb życia i prawidłową dietę wśród dzieci. Trzy objazdowe przedstawienia pod dźwięcznym hasłem jedz, pij i ruszaj się!” ruszyły w trasę, która przebiega przez siedem państw europejskich, dając dzieciom okazję, by uczestniczyć w grach i innych formach aktywności, które mają nie tylko bawić, ale i uczyć.”

Komisja Europejska uruchamia też interaktywną stronę internetową z konkursami i innymi imprezami, podporządkowanymi jednemu zasadniczemu celowi – kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci. Dla wzmocnienia efektu, do współpracy zaproszono znakomitą belgijską tenisistkę Justine Henin i ośmioletniego pływaka, zdobywcę rekordu Guinnesa, Rosolino Cannio.
Kampania na rzecz zdrowego odżywiania finansowana w całości z budżetu rolnego UE, będzie działała równolegle do unijnych programów Owoce w szkole” i “Mleko w szkole”- stanowiących ważne inicjatywy na rzecz bardziej zrównoważonej diety oraz zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci.
Kampania na rzecz zdrowego odżywiania niesie prosto do szkół przesłanie: Jedz, pij, i ruszaj się! Przez osiem tygodni przedstawienie będzie przemierzało Belgię, Francję, Wielką Brytanię, Irlandię, Estonię, Litwę i Polskę. Przedstawienie objazdowe ma odwiedzać po dwie szkoły dziennie – w sumie powinno zatem dotrzeć do około 18 tysięcy uczniów w 180 szkołach. Nadrzędne przesłanie kampanii brzmi: Odżywiaj się zdrowo, bo fajnie jest być w formie.

Szczegółowe informacje na: http://ec.europa.eu/agriculture/tasty-bunch/index_pl.htm