SM Spomlek wybiera Impuls 5

Jedna z największych w Polsce spółdzielni mleczarskich – SM Spomlek – zdecydowała o wdrożeniu systemu Impuls 5. Rozpoczynająca się właśnie analiza określi sposób uruchomienia wszystkich funkcjonalności oprogramowania BPSC SA. Uruchomienie systemu nastąpi z końcem marca 2012 roku, korzystać z niego będzie ponad 140 użytkowników.

Wdrażany w SM Spomlek system klasy ERP obejmie praktycznie wszystkie obszary funkcjonalne. Nowe oprogramowanie wspierać będzie sfery: finansowo-księgową, kadrowo-płacową, środki trwałe, gospodarkę materiałową, dystrybucję, transport, zarządzanie produkcją procesową, budżetowanie, relacje z klientami (CRM), jak również kontrolę jakości. Dodatkowo przedsiębiorstwo korzystać będzie z takich rozwiązań autorstwa BPSC jak Elektroniczna Wymiana Danych, Magazyn Wysokiego Składowania, a także systemy B2B oraz MES. Nowe otoczenie informatyczne Spomleku uzupełnią takie aplikacje jak Gospodarka Remontowa, Impuls BI Controlling oraz mHR, wspierający zarządzanie kapitałem ludzkim firmy.
Najistotniejszym oczekiwaniem Spółdzielni wobec nowego środowiska IT jest integracja wszelkich sfer działalności w obrębie jednego, zintegrowanego rozwiązania. Jednym z kluczowych elementów wdrożenia ma stać się również informatyzacja wszystkich procesów produkcyjnych – ich planowania, rejestracji ścieżki produktu czy rozliczania faktycznie poniesionych kosztów.
W przypadku SM Spomlek szczególną uwagę poświęcimy kwestiom kompletacji i wysyłki zamówień. Wiele procesów odbywać się będzie przy wsparciu urządzeń bezprzewodowych, takich jak czytniki kodów kreskowych. System Impuls 5 będzie również w pełni zintegrowany z rozwiązaniami mobilnymi wykorzystywanymi przez przedstawicieli handlowych – zauważa Maria Kucharska, Dyrektor Centrum Kompetencyjnego Produkcji Procesowej w BPSC.
System Impuls 5 zastąpi w tym przypadku dotychczasowe, nie wspierane już przez producentów aplikacje. Zwiększy to dostępność do poszczególnych informacji z każdego miejsca w strukturze firmy, a także przyspieszy wiele procesów od produkcji przez dystrybucję po obsługę klienta – zauważa Piotr Durło, Menadżer ds. Kontraktów Centrum Kompetencyjnego Produkcji Procesowej, BPSC.
Liczymy na to, że nowe rozwiązanie spełni także nasze oczekiwania w sferze finansowo-księgowej. Chcemy, aby funkcjonalność ta wspierała nie tylko rachunkowość finansową, ale i zarządczą. Kadra menedżerska SM Spomlek dzięki dostępowi do zintegrowanego systemu, jakim jest Impuls 5 o wiele szybciej zyska pełną informację dotyczącą wyników finansowych firmy – mówi Pawel Gaca, Wiceprezes Zarządu SM Spomlek
Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK z Radzynia Podlaskiego jest jednym z największych polskich producentów sera żółtego. W 2010 r. wyprodukowała blisko 11 000 ton serów typu holenderskiego i szwajcarskiego. Ponad 1/4 wyprodukowanych przez SPOMLEK serów znajduje odbiorców poza granicami Polski. Szczególnie silną pozycją Spółdzielnia cieszy się na rynku rosyjskim, dokąd eksportuje ponad 20 proc. produkcji. Firma jest jednocześnie jednym z filarów eksportu polskiego mleczarstwa do Rosji.
Spółdzielnia znana jest przede wszystkim, jako producent specjalizujący się w wytwarzaniu serów szlachetnych, wprowadzający na polski rynek nowe gatunki. Jako pierwsza w Polsce zaoferowała ser z oczkami (Radamer) oraz ser długodojrzewający (Bursztyn). Oprócz kilku gatunków serów żółtych, produkuje m.in. artykuły proszkowane (mleko, maślanka i serwatka), mleko spożywcze, śmietany, jogurty i masło. Są one wytwarzane w czterech lokalizacjach: w głównym zakładzie produkcyjnym w Radzyniu Podlaskim oraz w oddziałach w Parczewie i Młynarach (okolice Elbląga), a także w dzierżawionej mleczarni Ostrowia” w Ostrowi Mazowieckiej.

Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek to ponad 100 lat tradycji spółdzielczości na ziemiach Polesia. Obecnie należy do ponad 1700 udziałowców, wśród których ponad 1200 osób to rolnicy indywidualni – dostawcy, a ponad 500 to pracownicy spółdzielni. Celem spółdzielni jest zarówno osiąganie optymalnych wyników finansowych, jak i zapewnienie możliwie najwyższych stawek za mleko o jak najwyższej jakości. Rocznie przerabia ponad 190 mln litrów mleka krowiego.

Dostawca rozwiązań, firma BPSC SA od 23 lat zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem systemów informatycznych wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem. Sztandarowym produktem firmy jest zintegrowany pakiet klasy MRPII/ERP Impuls 5. System należy w tej chwili do ścisłej czołówki oferowanych na rynku rozwiązań tej klasy. Dzięki swojej kompleksowości i elastyczności wykorzystywany jest przez ponad 500 średnich i dużych przedsiębiorstw z różnych sektorów gospodarki. Firma zatrudnia ponad 200 osób – najwyższej klasy specjalistów w doskonały sposób łączących wiedzę na temat nowych technologii ze znajomością potrzeb współczesnych przedsiębiorstw.
BPSC jest laureatem prestiżowych konkursów: Lider Polskiego Biznesu, Lider Rynku oraz Euro Leader. Zostało wyróżnione także Cezarem i Diamentem Śląskiego Biznesu. W 2005 roku znalazła się także w grupie 500 najdynamiczniejszych spółek technologicznych z całej Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (Technology Fast 500). Od 2005 roku posiada tytuł Gazeli Biznesu. W 2006 roku system Impuls 5 zajął pierwsze miejsce w konkursie Produkt Roku. Rok później BPSC otrzymała nagrodę Złoty Bit – IT w Budownictwie. W 2008 oraz 2009 roku miesięcznik “MSI” dwukrotnie przyznał spółce tytuł Najlepszego Dostawcy dla Przemysłu w kategorii Polski System MRPII/ERP. W ubiegłym roku BPSC otrzymało także tytuł Partnera Roku Oracle. Oprogramowanie BPSC, jako jedyne w Polsce, promowane jest w ramach programu Kupujnasze.pl, wyróżniającego produkty wytwarzane przez polskich pracowników na terenie kraju, które skutecznie konkurują na własnych rynkach z międzynarodową konkurencją.
Wśród klientów BPSC są m.in. Enion SA Grupa Tauron, Kler, Sokpol, OSM Piątnica, WSP Społem Kielce, Krajowa Spółka Cukrowa, BIG – STAR, Stalexport-Transroute Autostrada, CTL Logistics, Grupa Kapitałowa GLINIK, Grupa Sokołów, Tarczyński SA, Rolnik, Grupa Virtu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności