fbpx
Strona głównaSensacjeSłużby z Trójmiasta poszukują 300-kilogramowego byka

Służby z Trójmiasta poszukują 300-kilogramowego byka

Od kilku dni po pomorskich lasach błąka się młody, ważący ok. 300 kilogramów byk, który uciekł właścicielowi trakcie rozładunku.

Byk kilka dni temu był widziany, gdy przekraczał ulicę Marszewską w Gdyni, potem zniknął w okolicznych lasach. Właściciel próbuje zwierzę złapać na własną rękę, ale na do tej pory mu się to nie udało.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wejherowie poinformowała, że jest to młody byk, ważący ok. 300 kilogramów, który w ubiegłą sobotę w trakcie rozładunku przedostał się między rampą a drzwiami samochodu i uciekł.

Jak poinformowała Powiatowa Lekarz Weterynarii w Wejherowie Wioletta Drygas-Bogucka, jest to byk rasy limousine, urodzony pod koniec ubiegłego roku. Zwierzę jest hodowane z przeznaczeniem na produkcję mięsa i jest utrzymywane w systemie półotwartym. Dorosłe osobniki mogą osiągnąć wagę nawet 1,1 tony.

– Nie próbujcie do niego podchodzić, bo będzie uciekał – apeluje Nadleśnictwo Gdańsk.

Każda osoba, która byka zauważy, proszona o kontakt z właścicielem zwierzęcia pod numerem telefonu 503 078 577.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.