Śledczy w lubelskim oddziale ARiMR

Funkcjonariusze CBA rozpoczęli kontrolę w lubelskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – poinformował rzecznik biura Jacek Dobrzyński. To już kolejna tego typu inspekcja w instytucji podlegającej Ministerstwu Rolnictwa.

CBA koncentruje się w tym przypadku na warunkach przyznawania dopłat z tytułu programu rolno-środowiskowego w ramach działania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. – Sprawdzane jest także rozporządzanie mieniem ARiMR w latach 2010-2012 – dodał rzecznik. Planowany termin zakończenia kontroli to początek listopada. – Po zakończeniu czynności kontrolnych i pokontrolnych będziemy mogli poinformować o wynikach – dodał Dobrzyński.
19 lipca agenci CBA wkroczyli do siedziby spółki zbożowej Elewarr. Tam sprawdzany jest sposób zarządzania majątkiem i koszty związane z kierowaniem spółką. Kontrola dotyczy też wydatków na koszty zarządu i kierowania spółką w latach 2008-2012. W sprawie domniemanych nieprawidłowości w spółce Elewarr i nadzorze ARR oraz w resorcie rolnictwa trwa też wszczęte 23 lipca śledztwo Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Wątek spółki Elewarr (należącej do Agencji Rynku Rolnego) i możliwych nieprawidłowości w niej pojawił się w ujawnionej w mediach rozmowie szefa kółek rolniczych Władysława Serafina i byłego prezesa ARR Władysława Łukasika. Pokłosiem ujawnienia nagrania z tej rozmowy była dymisja ministra rolnictwa Marka Sawickiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności