„Sława Polski” dla KRIR

Nagroda specjalna Ministra Gospodarki i dziennika „Rzeczpospolita” dla izb rolniczych – „Sława Polski” dla polskiej żywności za wyjątkowy wkład w rozwój polskiego eksportu.

Izby rolnicze uhonorowane zostały nagrodą specjalną – „Sława Polski” dla polskiej żywności za wyjątkowy wkład w rozwój polskiego eksportu, przyznaną przez Pana Janusza Piechocińskiego – Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki oraz Pana Bogusława Chrabotę – Redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”.
Nagroda zostanie wręczona w dniu 2 grudnia br. podczas Gali Rankingu Dobra Firma 2013 w Ministerstwie Gospodarki.
W dniu 2 grudnia 2013 r. w Ministerstwie Gospodarki odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród dla najlepszych polskich eksporterów. Laureaci otrzymają wyróżnienia w dwóch nowych kategoriach: „Sława Polski” i „Orzeł Eksportu” przyznawanych po raz pierwszy przez Ministerstwo Gospodarki wspólnie z dziennikiem Rzeczpospolita. 
„Sława Polski” to nowa nagroda dla przedsiębiorstw, które są liderami polskiego eksportu, natomiast „Orzeł Eksportu” to wyróżnienie dla firm, które w ostatnim czasie najszybciej rozwinęły swoją sprzedaż za granicą – wyjaśnia wicepremier Janusz Piechociński. – Cieszymy się, że tak wiele firm prezentuje swoją ofertą na zagranicznych rynkach. To głównie dzięki ich działalności nasz kraj tak dobrze poradził sobie z kryzysem – ocenia wicepremier.
Podczas gali nagrodzone zostaną także przedsiębiorstwa z Listy 2000 Polskich Firm „Rzeczpospolitej”. Tytuł i coroczną nagrodę „Dobra Firma 2013” otrzymają najlepiej rozwijające się i najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa z tego rankingu.
Laureatów w plebiscytach wyłoniło jury pod przewodnictwem wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego złożone z autorytetów w dziedzinie nauki i biznesu m.in. wiceprezydenta Centrum im. Adama Smitha Andrzeja Sadowskiego, prezesa KUKE, Dariusza Poniewierki, rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu Mariana Gorynia oraz wiceprezesa BGK Jarosława Bełdowskiego.
Gala odbędzie się w Ministerstwie Gospodarki, przy placu Trzech Krzyży 3/5 w sali „Pod Kopułą” (wejście do budynku od ul. Wspólnej), o godz. 17.00.
(wrp.pl)