fbpx
Strona głównaCenySłaby początek tygodnia dla zbóż i oleistych

Słaby początek tygodnia dla zbóż i oleistych

Zarówno pszenica jak i rzepak zanotowały spadki na wczorajszej sesji w Paryżu pomimo silnej aktywności eksportowej we Francji, ponieważ w obecnych przetargach na pszenicę dominuje konkurencja znad Morza Czarnego.

Konkurencja z regionu Morza Czarnego wymusiła wczoraj na cenach Matif zakończenie wzrostów z poprzedniego dnia i zakończenie dnia na poziomie 325,5 euro/t za kontrakt grudniowy. Przede wszystkim rosyjska pszenica jest nadal najtańszą pszenicą na rynku światowym i psuje perspektywy eksportu Europy Zachodniej oczekiwanymi na ten tydzień wynikami przetargów Turcji (455 tys. t), Jordanii (120 tys. t), Algierii i Pakistanu (500 tys. t).

Ceny pszenicy nadal spadały także za oceanem na giełdzie CBoT w Chicago. Ponure perspektywy eksportu w związku z korzystną konkurencją z regionu Morza Czarnego oraz obawy o przyszły eksport do Chin nadal znacząco obniżały ceny.

Również w przypadku rzepaku odnotowano spadki na Matifie (zamknięcie na poziomie 584,25 euro/t), wbrew trendowi pozostałych roślin oleistych za oceanem. Soja i canola były wspierane przez sprzedaż świeżej soi w USA i niewielki wzrost cen oleju sojowego.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.