fbpx
Strona głównaCenyRynek rolnySłaba złotówka sprzyja wzrostom cen zbóż w kraju. Ceny zbóż 04.10.2022

Słaba złotówka sprzyja wzrostom cen zbóż w kraju. Ceny zbóż 04.10.2022

Ostatnie osłabienie złotego i wyraźny wzrost cen na giełdzie Matif spowodowały, że ceny zbóż w kraju również ruszyły w górę.

Wzrosty na rynku krajowym nie są może spektakularne, ale są już zauważalne, a co za tym idzie, nieznacznie zwiększyła się podaż ziarna. Jednak w dalszym ciągu trudno mówić o znaczącym ożywieniu w handlu krajowymi zbożami.

Obecnie za pszenicę konsumpcyjną można uzyskać ceny od 1380 zł do nawet 1720 zł netto. Od nieco niższych poziomów zaczynają natomiast swoje notowania ceny pszenicy paszowej za którą minimalnie skupy płacą 1320 zł a maksymalnie 1550 zł/t.

W przypadku jęczmienia paszowego ceny rozpoczynają się od 1150 zł a maksymalną wartością na chwilę obecną jest poziom 1300 zł. Nieco więcej dostaniemy za jęczmień konsumpcyjny, który kosztuje od 1200 zł, a kończy się nawet na 1650 zł/t.

Na nieco wyższych poziomach cenowych od jęczmienia paszowego rozpoczynają się notowania pszenżyta, które startuje z poziomu 1200 zł/t a maksymalnie za to zboże można uzyskać 1400 zł.

Znacząco wyżej znalazły się natomiast notowania rzepaku, który obecnie skupowany jest z ceną minimalną na poziomie 2900 zł/t a maksymalnie można uzyskać 3120 zł za tonę.

Sucha kukurydza z tegorocznych zbiorów wyceniana jest natomiast od 1250 zł do 1420 zł za tonę.

Zobacz także: 

Jak minął tydzień na rynku zbóż?

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.