Skup na potrzeby rezerw materiałowych poprawi sytuację hodowców z czerwonych stref ASF?

fot. mw

Nadal utrzymuje się duża różnica pomiędzy ceną żywca wieprzowego ze stref czerwonych i stref wolnych od afrykańskiego pomoru świń. Jak informuje POLPIG, obecnie wynosi ona ponad 60 gr/kg.

Szansą na poprawę sytuacji może okazać się zapowiedziany skup wieprzowiny z czerwonych stref ASF na potrzeby rezerw materiałowych, chociaż, jak informuje POLPIG, na razie szczegóły owego skupu nie są znane. Na chwilę obecną wiemy jedynie, że tuczniki mają być skupowane przez kilka dużych zakładów mięsnych.

Obecnie średnie ceny żywca w Polsce zawierają się w przedziale 5,20 – 5,25 zł/kg w klasie E, co oznacza stabilizację na bardzo niskim niestety poziomie. Podobnie rzecz się ma w innych krajach Unii Europejskiej; ceny ustabilizowały się na poziomie sprzed tygodnia m.in. w Holandii, Danii, Beligii, Austrii, Francji i w Niemczech. W ostatnim z wymienionych krajów, pomimo lekkiego ożywienia w handlu obowiązuje cena sprzed tygodnia – 1,20 EUR/kg.

Zobacz także: 

„Do jednego prosiaka dokładamy około 160 zł. Jeszcze nie było tak źle”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności