Škoda Yeti przetestowana

W dniu 8 czerwca br. w Słowenii odbyły się jazdy testowe pierwszego modelu SUV w ofercie czeskiego koncernu. Produkcyjny model Skody Yeti został poddany wymagającym próbom na szosie oraz w warunkach off-roadowych.

Jazdy testowe były okazją do zaprezentowania pełnej gamy możliwości nowego modelu Skody. Yeti znakomicie sprawdził się na nawierzchni asfaltowej, na drogach szutrowych i specjalnie przygotowanym torze off-rod.

Na pierwszym odcinku auto świetnie trzymało się drogi a pasażerowie chwalili cichą pracę silnika i wysoki komfort wnętrza. Na nawierzchni szutrowej można było poznać zalety napędu na obie osie i sprzęgła Haldex czwartej generacji, które w zależności od warunków drogowych rozdziela moment obrotowy na przednią i tylną oś oraz na poszczególne koła. Tor off-road pozwalał sprawdzić nowoczesne systemy elektroniczne. Nowością w Skodzie Yeti jest tryb Off-road. Dzięki niemu, za pomocą jednego przycisku, kierowca może w warunkach terenowych wykorzystać systemy: Uphill start assistant, który dba o bezpieczeństwo podczas stromych podjazdów, Downhill assistant regulujący prędkość podczas zjazdów oraz ABS Off-road, ASR Off-road i EDS Off-road zapewniające bezpieczną jazdę w warunkach terenowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności