Sklepy na kółkach, pasza prosto do zagrody

Od pewnego czasu rolnicy w wielu miejscowościach naszego kraju mogą spotkać zielono-niebieskie samochody ciężarowe rozwożące pasze. Są one wyposażone w specjalnie dostosowaną skrzynię ładunkową. Dodatkowo używają sympatycznie brzmiącego dźwiękowego sygnału rozpoznawczego.

Sklepy Paszowe De Heus Koudijs Hima, bo, o nich tu mowa – to nowoczesny system sprzedaży produktów paszowych bezpośrednio do klientów detalicznych. Najważniejszym celem tego systemu jest dotarcie do jak największej liczby klientów, nawet tych najdrobniejszych, dokonujących jednoworkowych zakupów. Jak pokazują badania właśnie ci najdrobniejsi hodowcy są niedoceniani przez większość producentów środków do produkcji rolnej. Muszą zaopatrywać się w oddalonych o kilka kilometrów punktach sprzedaży. Te wszystkie niedogodności znikają wtedy, gdy zaczynają korzystać z usług Sklepów Paszowych.
Klienci detaliczni zaopatrywani są w pasze bezpośrednio ze Sklepu Paszowego, ściśle według wcześniej określonego harmonogramu obsługi poszczególnych miejscowości. Najczęściej dany sklep paszowy przyjeżdża do tej samej wsi raz na tydzień o ściśle ustalonej godzinie. Znacznie usprawnia to dystrybucję oraz daje gwarancję rolnikom systematyczności zakupu paszy. Obecnie najcenniejszą rzeczą jest czas, a korzystając z tego systemu dystrybucji rolnik wie doskonale, że może go zaoszczędzić. Czas, który do tej pory tracił na jazdę do punktu sprzedaży stacjonarnej może poświęcić na inną pracę. Warto również zauważyć, że sporą grupą klientów Sklepów Paszowych są osoby starsze, które nie zawsze są w stanie dojechać do punktu dealerskiego położonego w drugim końcu wsi. Bardzo ważnym elementem Projektu Ruchomej Dystrybucji jest jego spójność, zarówno pod względem asortymentowym, wizerunkowym jak i organizacyjnym. Szeroki asortyment produktów daje rolnikom zaopatrującym się w Sklepie Paszowym możliwość wyboru odpowiedniej paszy dla jego zwierząt. Nawet gdyby były wątpliwości to na miejscu można uzyskać bezpłatne porady żywieniowe. Sprzedawcy mają, bowiem najczęściej doświadczenie w sprzedaży pasz i doradztwie żywieniowym. Przechodzą także specjalistyczne szkolenia na temat fizjologii żywienia. W ofercie sprzedaży obwoźnej są specjalne pasze dla chowu przyzagrodowego między innymi produkty dla drobiu Zielona Zagroda, Prestartery dla prosiąt, koncentraty HGC, a także preparaty mlekozastępcze dla cieląt oraz pasze i premiksy dla krów. Niektóre produkty można kupić tylko w Sklepach Paszowych. Wszystko jest pakowane w wygodne i estetyczne, jednorazowe opakowania. Spójny wizerunek Sklepów Paszowych daje ich klientom coś, co dla większości hodowców jest najważniejsze – poczucie bezpieczeństwa. Zielono – Niebieskie Sklepy Paszowe De Heus to solidność obsługi i gwarancja jakości.

Anna Rogowska
Agencja Prasowa Jatrejon