fbpx

Skażone jaja

Terenowe organy Inspekcji Weterynaryjnej wydały decyzję administracyjną nakazującą wycofanie z obrotu partii jaj konsumpcyjnych znajdujących się w sprzedaży oznaczonych na skorupkach następującym kodem: 3 – PL 30211306 z terminami przydatności do spożycia:  od 15.06.2018 do  06.07.2018.

– Wycofanie jaj jest spowodowane obecnością pozostałości antybiotyku lazalocyd w ilości przekraczającej maksymalny dopuszczalny poziom. Jaja z zakwestionowanych partii ze wskazanymi terminami  przydatności do spożycia należy wycofać ze sprzedaży – informuje główny Lekarz Weterynarii.

Jaja zostały sklasyfikowane i zapakowane w opakowania bezpośrednie po 6, 10, 20, 30 sztuk w zakładzie pakowania jaj o weterynaryjnym numerze identyfikacyjnym 30215904, który jest naniesiony na opakowania bezpośrednie (wytłaczanki).

Konsumenci, którzy zakupili  jaja oznaczone kodem 3 – PL 30211306  powinni zwrócić je do sklepu, w którym dokonali zakupu.

Źródło: GIW

 

 

 

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]