fbpx
Strona głównaPolecamySkarb państwa kupi terminale zbożowe na Bałtyku?

Skarb państwa kupi terminale zbożowe na Bałtyku?

Porty morskie są własnością Skarbu Państwa, jednak terminale przeładunkowe należą do globalnych firm działających w branży handlu towarami rolno-spożywczymi. Według  Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi to determinuje ich politykę usługową.

– Przeprowadzono rozeznanie i podjęto negocjacje w celu zakupu dwóch terminali zbożowych — jednego działającego w Porcie Świnoujście i drugiego – w Porcie Gdynia. Do końca bieżącego roku planowane jest zakończenie negocjacji. Jednocześnie Zarząd Morskiego Portu Gdynia podjął działania modernizacyjne i zadeklarował “remontowanie w tym roku Nabrzeża Norweskiego, a w następnych latach Nabrzeża Indyjskiego. Pozwoli to na rozłożenie prac, aby te nie wpłynęły na zmniejszenie możliwości przeładunkowych – mówi Waldemar Guba, dyrektor Departamentu Przetwórstwa i rynków Rolnych MRiRW.

Zdaniem resortu rolnictwa działania te pozwolą na wyeliminowanie istniejących barier w dostępie do terminali przeładunkowych w portach morskich i poprawę warunków dla eksportu polskich towarów rolno-spożywczych.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.