Skarb państwa kupi terminale zbożowe na Bałtyku?

Porty morskie są własnością Skarbu Państwa, jednak terminale przeładunkowe należą do globalnych firm działających w branży handlu towarami rolno-spożywczymi. Według  Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi to determinuje ich politykę usługową.

– Przeprowadzono rozeznanie i podjęto negocjacje w celu zakupu dwóch terminali zbożowych — jednego działającego w Porcie Świnoujście i drugiego – w Porcie Gdynia. Do końca bieżącego roku planowane jest zakończenie negocjacji. Jednocześnie Zarząd Morskiego Portu Gdynia podjął działania modernizacyjne i zadeklarował “remontowanie w tym roku Nabrzeża Norweskiego, a w następnych latach Nabrzeża Indyjskiego. Pozwoli to na rozłożenie prac, aby te nie wpłynęły na zmniejszenie możliwości przeładunkowych – mówi Waldemar Guba, dyrektor Departamentu Przetwórstwa i rynków Rolnych MRiRW.

Zdaniem resortu rolnictwa działania te pozwolą na wyeliminowanie istniejących barier w dostępie do terminali przeładunkowych w portach morskich i poprawę warunków dla eksportu polskich towarów rolno-spożywczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności