SITERA® 3000 w kombinacji

Podczas tegorocznego AGRO SHOW w Bednarach KUHN zaprezentuje nowy mechaniczny siewnik SITERA® 3000 przeznaczony do pracy w kombinacjach uprawowo-siewnych z bronami obrotowymi KUHN. Maszyna została wyposażona w system sekcji wysiewających SEEDFLEX®, który zapewnia doskonałe kopiowanie nierówności terenu i precyzyjne umieszczanie nasion w glebie dzięki równoległobocznemu mechanizmowi ramion redlic.

Precyzyjne i równomierne dozowanie materiału siewnego zapewnia rowkowy aparat wysiewający, dotyczy to zarówno bardzo drobnych, jak i dużych nasion (od rzepaku po groch), w każdych warunkach pracy w dawkach 1.5 do 150 kg/ha. Regulacja przepustowości aparatów wysiewających odbywa się za pomocą śruby mikrometrycznej.
Maszyny znajdują zastosowanie zarówno do siewu uproszczonego, jak i w technologii orkowej.
Siewnik SITERA® 3000 może być zamawiany w zestawie z nową broną obrotową, jak również jest przystosowany do agregowania ze starszymi, już użytkowanymi maszynami.

Sekcje wysiewające o dużej wydajności SEEDFLEX®
Redlice talerzowe ustawione są w 2 przesuniętych względem siebie rzędach (w odległości 35 cm) i dostosowane do pracy w trudnych warunkach. Stałą głębokość wysiewu zyskano dzięki kołu kopiującemu i regulacji nacisku na glebę (do 45 kg), nawet w trudnych warunkach i przy dużej prędkości pracy. Maszyna ma ponadto minimalne wymagania serwisowe: równoległobok wykonany został z ulepszonej cieplnie stali, przeguby i łożyska pozbawione są smarownic, a zastosowane skrobaki redlic talerzowych mają napawane końcówki.

Siewnik oparty na wale
Sekcje wysiewające prowadzone są na wale dogniatającym. Głębokość siewu jest zachowana niezależnie od zmiany głębokości pracy maszyny uprawowej (np.: ze względu na stopień zużycia zębów). Maszyna uprawowa może swobodnie zostać uniesiona przy natrafieniu na przeszkodę. Wibracje nie są przenoszone na siewnik i dozowanie materiału siewnego przebiega prawidłowo. Optymalne zagęszczenie gleby uzyskano dzięki dodatkowemu dociążeniu wału.

Kompletne wyposażenie
Siewniki SITERA® 3000 dostarczane są wraz z kompletnym wyposażeniem. Hydraulicznie sterowany łącznik górny pozwala w pozycji transportowej przenieść środek ciężkości maszyny bliżej ciągnika, poprawiając stabilność zestawu, a także umożliwia chwilową pracę samą broną uprawową poprzez uniesienie siewnika (wysiew jest zatrzymany, sekcje wysiewające i zagarniacz uniesione). Dzięki zastosowaniu komputera HECTOR możliwe jest automatyczne tworzenie ścieżek technologicznych, dostępny jest licznik hektarów (częściowy i ogólny), odbywa się pomiar prędkości, kontrola minimalnego poziomu ziarna w skrzyni nasiennej, a także kontrola obrotów wałka napędzającego aparaty wysiewające oraz pozycji znaczników.

Dane techniczne

SITERA® 3000

Pojemność zbiornika, ok. (l)

780 (1080 z nadstawą)

Szerokość robocza (m)

3,00

Szerokość transportowa (m)

3,00

Liczba rzędów/Rozstaw (cm)

24/12,5 cm

Aparat wysiewający

Rowkowy aparat wysiewający regulowany śrubą mikrometryczną

Mieszadło

Seryjnie

Hydrauliczny łącznik górny

Seryjnie

Regulacja głębokości siewu

Centralna regulacja głębokości siewu i nacisku redlic na glebę

Sekcje wysiewające SEEDFLEX®

Redlice dwutalerzowe montowane w 2 rzędach na równoległoboku w

rozstawie 35 cm, wyposażone w skrobaki z napawanymi końcówkami

Kółka dogniatające / podporowe

Seryjnie

Zagarniacz

Seryjnie: z zębami uniwersalnymi regulowanymi pod względem

nacisku na glebę i kąta natarcia

Platforma załadunkowa i oświetlenie drogowe

Seryjnie

Sterowanie

HECTOR 3000 – tworzenie ścieżek technologicznych, liczniki hektarów

dzienny i ogólny – alarm niskiego poziomu ziarna w zbiorniku, kontrola

obrotów aparatów wysiewających

Wymagania dla ciągnika

1 zawór dwustronnego działania dla znaczników bocznych, 1 zawór

dwustronnego działania dla hydraulicznie sterowanego łącznika górnego, 1

gniazdo elektryczne

Wyposażenie dodatkowe: Nadstawa zbiornika -Hydrauliczna regulacja dawki wysiewu umożliwiająca zwiększenie dawki o 10 lub 20% – Znaczniki boczne montowane na bronie obrotowej – Znaczniki przedwschodowe.

Źródło: Materiały KUHN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności