fbpx
Strona głównaTechnikaSITERA® 3000 w kombinacji

SITERA® 3000 w kombinacji

Podczas tegorocznego AGRO SHOW w Bednarach KUHN zaprezentuje nowy mechaniczny siewnik SITERA® 3000 przeznaczony do pracy w kombinacjach uprawowo-siewnych z bronami obrotowymi KUHN. Maszyna została wyposażona w system sekcji wysiewających SEEDFLEX®, który zapewnia doskonałe kopiowanie nierówności terenu i precyzyjne umieszczanie nasion w glebie dzięki równoległobocznemu mechanizmowi ramion redlic.

Precyzyjne i równomierne dozowanie materiału siewnego zapewnia rowkowy aparat wysiewający, dotyczy to zarówno bardzo drobnych, jak i dużych nasion (od rzepaku po groch), w każdych warunkach pracy w dawkach 1.5 do 150 kg/ha. Regulacja przepustowości aparatów wysiewających odbywa się za pomocą śruby mikrometrycznej.
Maszyny znajdują zastosowanie zarówno do siewu uproszczonego, jak i w technologii orkowej.
Siewnik SITERA® 3000 może być zamawiany w zestawie z nową broną obrotową, jak również jest przystosowany do agregowania ze starszymi, już użytkowanymi maszynami.

Sekcje wysiewające o dużej wydajności SEEDFLEX®
Redlice talerzowe ustawione są w 2 przesuniętych względem siebie rzędach (w odległości 35 cm) i dostosowane do pracy w trudnych warunkach. Stałą głębokość wysiewu zyskano dzięki kołu kopiującemu i regulacji nacisku na glebę (do 45 kg), nawet w trudnych warunkach i przy dużej prędkości pracy. Maszyna ma ponadto minimalne wymagania serwisowe: równoległobok wykonany został z ulepszonej cieplnie stali, przeguby i łożyska pozbawione są smarownic, a zastosowane skrobaki redlic talerzowych mają napawane końcówki.

Siewnik oparty na wale
Sekcje wysiewające prowadzone są na wale dogniatającym. Głębokość siewu jest zachowana niezależnie od zmiany głębokości pracy maszyny uprawowej (np.: ze względu na stopień zużycia zębów). Maszyna uprawowa może swobodnie zostać uniesiona przy natrafieniu na przeszkodę. Wibracje nie są przenoszone na siewnik i dozowanie materiału siewnego przebiega prawidłowo. Optymalne zagęszczenie gleby uzyskano dzięki dodatkowemu dociążeniu wału.

Kompletne wyposażenie
Siewniki SITERA® 3000 dostarczane są wraz z kompletnym wyposażeniem. Hydraulicznie sterowany łącznik górny pozwala w pozycji transportowej przenieść środek ciężkości maszyny bliżej ciągnika, poprawiając stabilność zestawu, a także umożliwia chwilową pracę samą broną uprawową poprzez uniesienie siewnika (wysiew jest zatrzymany, sekcje wysiewające i zagarniacz uniesione). Dzięki zastosowaniu komputera HECTOR możliwe jest automatyczne tworzenie ścieżek technologicznych, dostępny jest licznik hektarów (częściowy i ogólny), odbywa się pomiar prędkości, kontrola minimalnego poziomu ziarna w skrzyni nasiennej, a także kontrola obrotów wałka napędzającego aparaty wysiewające oraz pozycji znaczników.

Dane techniczne

SITERA® 3000

Pojemność zbiornika, ok. (l)

780 (1080 z nadstawą)

Szerokość robocza (m)

3,00

Szerokość transportowa (m)

3,00

Liczba rzędów/Rozstaw (cm)

24/12,5 cm

Aparat wysiewający

Rowkowy aparat wysiewający regulowany śrubą mikrometryczną

Mieszadło

Seryjnie

Hydrauliczny łącznik górny

Seryjnie

Regulacja głębokości siewu

Centralna regulacja głębokości siewu i nacisku redlic na glebę

Sekcje wysiewające SEEDFLEX®

Redlice dwutalerzowe montowane w 2 rzędach na równoległoboku w

rozstawie 35 cm, wyposażone w skrobaki z napawanymi końcówkami

Kółka dogniatające / podporowe

Seryjnie

Zagarniacz

Seryjnie: z zębami uniwersalnymi regulowanymi pod względem

nacisku na glebę i kąta natarcia

Platforma załadunkowa i oświetlenie drogowe

Seryjnie

Sterowanie

HECTOR 3000 – tworzenie ścieżek technologicznych, liczniki hektarów

dzienny i ogólny – alarm niskiego poziomu ziarna w zbiorniku, kontrola

obrotów aparatów wysiewających

Wymagania dla ciągnika

1 zawór dwustronnego działania dla znaczników bocznych, 1 zawór

dwustronnego działania dla hydraulicznie sterowanego łącznika górnego, 1

gniazdo elektryczne

Wyposażenie dodatkowe: Nadstawa zbiornika -Hydrauliczna regulacja dawki wysiewu umożliwiająca zwiększenie dawki o 10 lub 20% – Znaczniki boczne montowane na bronie obrotowej – Znaczniki przedwschodowe.

Źródło: Materiały KUHN

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.