fbpx
Strona głównaSensacjeSilos ze słonecznikiem płonął jak pochodnia. Duże straty

Silos ze słonecznikiem płonął jak pochodnia. Duże straty

Do rozległego pożaru suszarni ziarna doszło 16 listopada na terenie jednego z gospodarstw rolnych w zachodniopomorskiej wsi Smolęcin.

Strażacy z Gryfic i okolic zostali wezwani na pomoc około godz. 3:05, a płomienie już wówczas wysoko wychodziły ponad silosy. Do akcji gaśniczej łącznie osiem zastępów.

– W wyniku wysokiej temperatury doszło do zaprószenia ognia. Zalegający kurz, pył przyczynił się do rozprzestrzeniania się pożaru. W silosie znajdował się słonecznik, którego większość spłonęła – informował, cytowany przez superportal24.pl kpt. Łukasz Góralski z KP PSP Gryfice.

Okoliczności pożaru są wyjaśniane przez policjantów z Gryfic. Szacunkowej wysokości strat nie podano, spodziewać można się jednak, że będą one bardzo duże.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.