Silne mrozy nad Polską

Już od kilku dni mamy w kraju srogą, mroźną zimę, która prawdopodobnie jeszcze trochę u nas zagości. Polska nadal będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Europą północno-wschodnią. Ze wschodu napływać będzie coraz mroźniejsze powietrze pochodzenia kontynentalnego, jak czytamy w komunikacie IMGW-PIB.

Na wtorek, 31 stycznia, synoptycy Instytut u Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają miejscowe zamglenia ograniczające widzialność do słabej, a w dolinach górskich możliwe mgły osadzające szadź, ograniczające widzialność do bardzo słabej. Temperatura minimalna od -20oC na wschodzie Polski, do około -17oC w centrum i -14oC na zachodzie oraz -12oC, -10oC na wybrzeżu. Na południu kraju lokalnie spadki temperatury do -23oC, a w dolinach karpackich do -29oC. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.
W dzień zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura maksymalna od -12oC na północnym wschodzie Polski, do -7oC, -5oC na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

Środa, 1 lutego, przyniesie w nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północnym wschodzie Polski lokalnie możliwe słabe przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -22oC na północnym wschodzie kraju, do około -19oC w centrum i -15oC na zachodzie oraz -12oC, -10oC na wybrzeżu. Na południu kraju lokalnie spadki temperatury do -23oC, a w dolinach karpackich do -29oC. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.
W dzień zachmurzenie małe lub umiarkowane. Na północnym wschodzie Polski lokalnie możliwe słabe przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -16oC na północnym wschodzie Polski, do -13oC w centrum i -9oC, -6oC na zachodzie oraz nad morzem. Wiatr na ogół umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

W czwartek, 2 lutego, zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Mroźno. Temperatura minimalna od -26oC na północnym wschodzie kraju, do około -21oC w centrum i -17oC na zachodzie oraz -15oC, -12oC na wybrzeżu. Na południu kraju lokalnie spadki temperatury do -23oC, a w dolinach karpackich do -29oC. Temperatura maksymalna od -19oC na północnym wschodzie Polski, do -15oC w centrum i -12oC na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.
Źródło: IMGW-PIB