Siewniki z Ogrolmetu

Pneumatyczny siewnik typ Singulaire firmy STANHAY, przeznaczony do wysiewu większości nasion warzyw bez otoczki tj. marchwi .pietruszki, pasternaku, cebuli, selera, pomidora, kapusty, buraków, można znaleźć w ofercie firmy Ogrolmet.

W siewniku zastosowano dzieloną komorę podciśnieniową, co umożliwia w zależności od dobranej tarczy, zasysanie nasion w jednym, dwóch lub trzech liniach (można już też wysiewać w czterech liniach z jednej sekcji). Odległość pomiędzy liniami wysiewanych nasion można dobrać w zakresie: 3,5 cm, 5,0 cm, 7,5 cm lub 10 cm w zależności od typu redlicy. Napęd z 60-cioma różnymi przełożeniami daje możliwości ustawienia bardzo precyzyjnej odległości między wysiewanymi nasionami, co 1,5 mm dla każdego rodzaju nasion.

W celu utrzymania przy otworach tylko pojedynczych nasion, zastosowano specjalny zgarniacz, który usuwa ich nadmiar. W zależności od wielkości i rodzaju nasion trzeba go dokładnie ustawić. Po wypadnięciu nasion z tarczy każdy otwór jest czyszczony strumieniem powietrza. Konstrukcja zespołu umożliwia wysiew wszystkich nasion a w przypadku, gdy pozostał nadmiar bardzo łatwo można go opróżnić zdejmując zasuwę w dolnej części aparatu.

W siewniku zastosowano bardzo cienkie (0,9 mm) i elastyczne tarcze wysiewające , co zapewnia szczelność komory podciśnieniowej. Cienka tarcza i gładka powierzchnia otworów uniemożliwia zapychanie przez zanieczyszczenia lub same nasiona. Jedną tarczą można wysiać nasiona różnej wielkości tego samego gatunku.

Obecnie firma poleca nowy model STAR, w którym wprowadzono szereg udoskonaleń technicznych ułatwiających obsługę, jak np. ustawienie głębokości redlicy.
Sekcje mogą być wyposażone w kółka dociskające nasiona do bruzdy. Siewniki mogą posiadać od 2 do 21 sekcji, które montowane są na ramie sztywnej – ciągnionej za koniec lub składanej hydraulicznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności