Siewnik zmiażdżył dłoń pracującej przy nim kobiecie

Uwięziona w siewniku rolniczym dłoń pracującej w polu kobiety była przedmiotem zgłoszenia, jakie 20 kwietnia otrzymali strażacy z Opatowa i okolic.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Olszownica w gminie Baćkowice (województwo świętokrzyskie). Po przybyciu na miejsce strażacy stwierdzili, że podczas wysiewu zboża na polu doszło do wkręcenia dłoni kobiety w maszynę rolniczą.

– Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz uwolnieniu zmiażdżonej dłoni kobiety przy pomocy sprzętu hydraulicznego oraz sprzętu mechanicznego. W trakcie prowadzonych działań na miejsce zdarzenia przybyła Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego. Po wstępnym zaopatrzeniu ranną kobietę Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala – informuje st. kpt. Sebastian Saramański z KP PSP Opatów.

W działaniach trwających około godziny udział brały dwa zastępy zawodowych strażaków z Opatowa oraz zastęp OSP Baćkowice.

Paweł Palica

Foto: OSP Baćkowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności