reklama
baner KUHN
reklama
Baner Yara
reklama
Baner Agroecopower
reklama
baner BASF
reklama

Siewnik Agro-Masz Falcon z napędem elektrycznym. Zobacz go w akcji na pokazie siewu kukurydzy

Elektryczny system dozowania zarówno nasion jak i nawozu, umożliwiający szybką regulację dawki za pomocą panelu sterowania, a także teleskopowa rama z regulowanym hydraulicznie rozstawem rzędów, to największe zmiany w nowym siewniku Agro-Masz Falcon 6E. Siewnik będzie można zobaczyć w pracy podczas Pokazu siewu kukurydzy w Młodzikowie k. Środy Wlkp.

reklama
Baner Osadkowski
reklama
baner stihl

Minęło już ponad pięć lat, od kiedy firma Agro-Masz wprowadziła na rynek swój siewnik punktowy – Falcon. Wraz z przybywającym doświadczeniem i nieocenionymi podpowiedziami użytkowników konstruktorzy ze Strzelec Małych na bieżąco udoskonalali maszynę, a z jej najnowszym obliczem mogliśmy się zapoznać podczas ostatnich wystaw rolniczych. Pora na sprawdzenie tego siewnika w polu, a najlepszą okazją umożliwiającą bezpośrednie porównanie z konkurencją będzie zaplanowany na 11 kwietnia pokaz siewu kukurydzy w Młodzikowie (więcej informacji).

Pokazy polowe - siew kukurydzy

Co może zasiać siewnik Falcon?

Jak informuje producent, siewnik punktowy Falcon 6E to zaawansowana maszyna rolnicza, zaprojektowana z myślą o zapewnieniu optymalnych warunków wzrostu roślin już podczas jednego przejazdu. Falcon 6E gwarantuje wszechstronność i adaptację do różnorodnych warunków polowych i upraw. Siewnik umożliwia precyzyjny wysiew nasion szerokiej gamy roślin, w tym słonecznika, buraka cukrowego, rzepaku, soi, sorgo i oczywiście kukurydzy, co sprawdzimy razem z Wami.

reklama
Baner Corner
reklama
baner kioti

Wyposażony jest w teleskopową ramę i regulowany hydraulicznie rozstaw rzędów od 45 cm do 75 cm. Maszyna po złożeniu sekcji nie przekracza szerokości 3 metrów. Póki co siewnik może mieć maksymalnie sześć sekcji roboczych.

reklama
baner bayer
reklama
Baner Samasz
reklama
baner MChale

Kluczowe cechą nowego Falcona jest elektryczny system dozowania zarówno nasion jak i nawozu, umożliwiający szybką regulację dawki za pomocą panelu sterowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu (napęd elektryczny) możliwe jest, m.in. wyłączenie poszczególnych sekcji wysiewających. Wentylator podciśnienia potrzebuje napędu z WOM lub z pompy hydraulicznej.

reklama
Baner Sumiagro

Ile pomieści zbiornik nasion i nawozu?

Za wysiew odpowiada podciśnieniowa dwutalerzowa sekcja wysiewająca (talerz Ø 390 mm). Jego głębokość może być regulowana w zakresie od 1 do 10 cm. Za utrzymanie głębokości odpowiadają natomiast gumowe koła kopiujące (400 x 115), a koła dogniatające (310 x 25 lub 325 x 50) zapewniają optymalne zagęszczenie gleby wokół nasion, co sprzyja lepszemu kontaktowi z glebą i wilgocią. Zbiornik nasion mieści 50 l.

Opcjonalna sekcja nawozowa pozwala na jednoczesne nawożenie podczas siewu, co zwiększa efektywność pracy i optymalizuje wzrost roślin. Służą do tego dwutalerzowe redlice wysiewające nawóz: Aplikacja nawozu na głębokość do 10 cm. Nawóz wsypywany jest do zbiornika o pojemności 1200 l w wersji lakierowanej lub ze stali nierdzewnej.

Producent zwraca też uwagę na rozbijacz brył (lemieszowy lub talerzowy gwiaździsty), który ma za zadanie przygotowanie podłoża pod wysiew i eliminację grud. Falcon waży 1,8 t, a do współpracy wymaga ciągnika o mocy od 130 KM.

Siewnik będzie można zobaczyć już niebawem, 11 kwietnia, podczas pokazu siewu kukurydzy, który redakcja top agrar Polska i profi zorganizują w Młodzikowie k, Środy Wielkopolskiej. Zapraszamy!

reklama
baner MChale
reklama
reklama
baner agrosimex
reklama
baner mandam

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Przeczytaj także

None found

Najpopularniejsze artykuły

None found

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)
INNE ARTYKUŁY AUTORA




NAJNOWSZE WIADOMOŚCI