Siatka Tama – rozstrzygnięcie konkursu!

Szczęśliwym zwycięzcą konkursu firmy Tama Polska i posiadaczem 5 rolek siatki ECOBULL 3000 m został Pan Marek Niestępski, zamieszkały w miejscowości Bobino-Grzybki gmina Płoniawy, województwo mazowieckie.

Marek Niestępski gospodaruje na 98 ha własnych i 10 ha dzierżawy. Gospodarstwo nastawione jest na produkcję mleka. Stado zawiera 100 szt .krów mlecznych, do tego cielęta i jałówki, razem 170 szt. Struktura upraw w gospodarstwie to ponad 30 ha kukurydzy, ok. 30 ha użytków zielonych oraz pszenica i rzepak. Pan Marek sianokiszonkę sporządza w balotach, zużywając w sezonie 1500 szt. balotów kiszonki i 500 szt. balotów słomy.

WRP: Od kiedy stosuje Pan siatkę do bel firmy Tama?
Marek Niestępski: To będzie już 3 sezon jak stosuję siatkę firmy Tama. Wcześniej stosowałem siatki z firmy John Deere.

WRP: Jakim sprzętem sporządzane są baloty?
MN: Używam prasy firmy Claas Variant 265 z docinaczem oraz owijarki samozaładowczej firmy Vicon.

WRP: Jakie widzi Pan zalety stosowania siatki Tama w odniesieniu do Pańskiego gospodarstwa?
MN: Siatka firmy Tama ma to do siebie, że obejmuje cały balot, jest on równo pokryty, brzegi są bardzo dobrze zabezpieczone i trzymają się mocno.

WRP: Która z cech tych siatek przekonała Pana o wyborze właśnie tego produktu?
MN: Siatka ta jest wytrzymała a brzegi nie odklejają się pod wpływem wiatru. A tak dzieje się z siatkami innych firm.

WRP: Co skłoniło Pana do wzięcia udziału w konkursie i skąd dowiedział się Pan o tym konkursie?
MN: Zostałem zaproszony przez firmę Jol-Met i tam dostałem gazetę Wiadomości Rolnicze Polska z ulotką z informacjami.

WRP: Gdzie się Pan zaopatruje w siatkę?
MN: Wyłącznie w firmie Jol-Met.

Firma Jol-Met jest jednym z dealerów firmy Tama Polska. Klientami firmy są właściciele i małych, i dużych gospodarstw specjalizujących się w hodowli bydła. – Siatki Tama Polska sprzedajemy w zasadzie od samego początku, jak tylko na rynku pojawiła się ta marka, czyli od 3 lat – mówi Włodzimierz Smurlik. – Z roku na rok opinia jest coraz lepsza. Nie trzeba już rolnika namawiać do zakupu, bo sam widzi zarówno pozytywy, jak też różnice miedzy siatką Tama a innymi firmami. Przy wyborze tych siatek najważniejszym punktem jest jakość produktu, która jest widoczna gołym okiem. Oczywiście na zakup wpływa też i wytrzymałość siatek, oraz – jak w przypadku siatek Premium – technologia Edge to Edge, czyli gwarancja pełnego pokrycia beli.

1 marca 2009 roku, firma Tama Plastic Industry otworzyła w Polsce swoje przedstawicielstwo – firmę Tama Polska w Sieradzu. Tama Plastic Industry została założona w 1950 roku w Izraelu, gdzie 60 lat temu zrodziła się wizja, która jest realizowana już przez trzecie pokolenie. Tama specjalizuje się w produkcji opakowań i produktów ochronnych dla rolnictwa. Główne produkty to: siatki rolnicze, siatki ochronne, siatki zacieniające, siatki do zastosowań ogrodniczych, folia do bawełny, sznurek rolniczy i artykuły gospodarstwa domowego z tworzyw sztucznych. Produkty sprzedawane są na kontynencie amerykańskim (USA, Kanada), w Australii i Nowej Zelandii oraz w całej Europie. Tama zatrudnia około 800 osób na całym świecie i ma 6 zakładów produkcyjnych w Izraelu oraz w Europie.