Siła i inteligencja nowego XERION’a

W ofercie CLAAS na sezon 2010 znajdują się kolejni przedstawiciele rodziny dużych ciągników 4×4 – dwa nowe modele o mocy ponad 500 KM: XERION 5000 i 4500. Pierwsza prezentacja tych modeli odbyła się na ostatniej Agritechnice.

Rodzina dużych ciągników CLAAS 4×4 to pojazdy, które oprócz wyposażenia w bezstopniową przekładnię i maksymalnej prędkości do 50 km/h, są w tej klasie jedyne w swym rodzaju pod względem komfortu i obsługi.

Dane techniczne:

XERION 4500

XERION 5000

Maksymalna moc wg ECE-R120

355 KW/483 KM

385 KW/524 KM

Maksymalny moment obrotowy przy 1400 obr./min.

2203 Nm

2353 Nm

Dokładnie tak, jak w już istniejących modelach, istnieje wersja TRAC z kabiną umieszczoną na stałe na środku pojazdu. Ale dostępna jest także wersja z kabiną obracaną (wariant TRAC VC), co ułatwia pracę ze wszelkiego rodzaju maszynami, a dostępny opcjonalny system jazdy wstecz umożliwia wykonanie nawet najbardziej precyzyjnych prac na ograniczonym terenie.

Koncepcja TRAC – cztery koła równej wielkości i dwie kierowane osie
Cztery koła równej wielkości mogą posiadać opony o średnicy od 2.050 mm (np. 800/70 R38) do 2.160 mm (np. 710/75 R42). Całkowita szerokość maszyny wynosi wtedy 3.000 mm. Nie trzeba więc wyrabiać specjalnych zezwoleń na przewozy ponadnormatywne, co często zabiera dużo czasu. Dostępne jest też szersze ogumienie (900/60 R42), ale już przy szerokości pojazdu 3.300 mm. Dwie kierowane osie mimo dużego ogumienia zapewniają wygodną obsługę i dobry kąt skrętu.

Bezstopniowo i szybko z jednego pola na drugie
Bezstopniowa przekładnia umożliwiająca maksymalną prędkość 50 km/h w obu kierunkach gwarantuje szybkie przejazdy z jednego pola na drugie i przyczynia się do redukcji czasów ustawień maszyny.

Elastyczny układ elektryczny: 12V i 24V
Instalacja elektryczna na pokładzie 24 V (40 A – max. 100 A) jest bardzo użyteczna przy napędzaniu silników elektrycznych zaczepianych narzędzi. Poza tym dostępna jest też instalacja 12 V. Prąd wytwarzają 2 niezależne alternatory (12 V i 24 V), a oba układy zaopatrują 3 akumulatory. Do przyłączania narzędzi do dyspozycji jest standardowe gniazdo ISO lub osobne gniazdo narzędzi.

Dźwignia wielofunkcyjna: łatwa obsługa jedną ręką
Nowy XERION dysponuje innowacyjną dźwignią wielofunkcyjną obsługiwaną w systemie 3-palcowym. Sterowanie kciukiem, palcem wskazującym i środkowym i położenie dłoni przyczyniają się do znacznej poprawy ergonomii pracy i redukcji oznak zmęczenia ramienia i przegubu dłoni, nawet podczas długiej pracy.

Praca z WOM przy niskim zużyciu paliwa
Udało się osiągnąć obroty wałka na poziomie 1000 obr./min. przy obniżonej prędkości obrotowej silnika 1730 obr./min. Ten korzystny stosunek przełożenia redukuje dodatkowo zużycie paliwa przy pracach z użyciem WOM, np. z kosiarką bijakową lub zagęszczarką.
Źródło: CLAAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności