SGGW zaprasza na studia

Nabór na studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie trwa. Przed kandydatami zakończenie pierwszego etapu rekrutacji. Tylko do czwartku, 16. lipca można dostarczyć niezbędne dokumenty!

Ponad 13 tysięcy absolwentów szkół średnich chce w tym roku rozpocząć studia w SGGW w Warszawie. Średnio o jedno miejsce na tej uczelni ubiegają się 3 osoby, a na najbardziej popularne kierunki – ponad 9.

Kandydaci mogą wybierać spośród 37 kierunków na studiach stacjonarnych oraz 30 na zaocznych. SGGW na pierwszy rok studiów w roku akademickim 2015/2016 łącznie przygotowała 10 830 miejsc.

Aktualnie trwa pierwszy etap rekrutacji. Do 16. lipca (do godz. 15.00) są przyjmowane dokumenty osób, które w pierwszym etapie zostały zakwalifikowane na wybrany kierunek studiów. Tego też dnia w godzinach popołudniowych (po godz. 18.00) Komisja Rekrutacyjna ogłosi liczbę pozostałych wolnych miejsc na poszczególnych kierunkach studiów.  

W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym na studia stacjonarne w SGGW chce się dostać blisko 11,5 tysiąca osób, czyli średnio 3 kandydatów na jedno miejsce. Najwięcej chętnych, bo prawie 1200 kandydatów jest zainteresowanych kierunkiem Finanse i Rachunkowość. Kierunek oferuje 120 miejsc, więc o jedno ubiega się prawie 10 osób. Jednak największa rywalizacja jest na kierunku Dietetyka, gdyż o 60 miejsc ubiega się ponad 613 kandydatów, czyli 10,2 osoby na jedno miejsce. Bardzo popularna jest również Weterynaria, na której chce studiować ponad tysiąc kandydatów, czyli 6,75 os./miejsce. Zaraz za podium w rankingu popularności kierunków w SGGW znalazła się Logistyka, na której chce studiować prawie 750 kandydatów, czyli 6,23 os./miejsce. Dalsze miejsca zajmują kolejno: ekonomia, informatyka, budownictwo i zarządzanie.

W porównaniu do ubiegłego roku, pierwsza trójka najpopularniejszych kierunków się nie zmieniła. Mniejszym zainteresowaniem cieszy się jednak w tym roku gospodarka przestrzenna, biotechnologia i technologie energii odnawialnej.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego prowadzi rekrutację wyłącznie na podstawie wyników uzyskanych na maturze. Rejestracja odbywa się przez Internet, a przed zakwalifikowaniem na dany kierunek kandydaci nie składają żadnych dokumentów.

Szczegółowe zasady rekrutacji, w tym: terminy, wymagane dokumenty, egzaminy kwalifikujące na określone kierunki, zasady przeliczania ocen maturalnych na punkty SGGW i zasady tworzenia list rankingowych są dostępne na stronie internetowe uczelni www.sggw.pl w zakładce Rekrutacja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności