fbpx

SGGW proponuje

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) prowadzi obecnie rekrutacje na podyplomowe studia „Rośliny i surowce roślinne dla zdrowia – jakość i wykorzystanie” prowadzone na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu.

Program studiów uwzględnia tematykę z zakresu towaroznawstwa zielarskiego wymaganą do uzyskania kwalifikacji niezbędnych do prowadzenia sklepów zielarsko-medycznych, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 2 lutego 2009 r.

Zajęcia odbywać się będą od października 2017 do czerwca 2018 r. w cyklu 12 zjazdów sobotnio-niedzielnych. Kandydaci powinni legitymować się dyplomem ukończenia studiów wyższych (licencjat, inżynier lub magister) dowolnego kierunku.

Studia adresowane są do osób pragnących pogłębić wiedzę na tematy związane z wykorzystaniem roślin leczniczych oraz o wysokiej aktywności biologicznej ­w profilaktyce zdrowotnej oraz z oceną ich jakości i obrotem. Skierowane są przede wszystkim do osób pragnących założyć firmę zajmującą się produkcją, przechowywaniem, obrotem i przetwórstwem surowców roślinnych – tzw. zdrowej żywności. Tematyka może także zainteresować osoby o nastawieniu hobbystycznym, pragnące poszerzyć swoją wiedzę na temat ciekawych gatunków roślin, zdrowego trybu odżywiania, składników żywności wpływających pozytywnie na kondycję człowieka i dobre samopoczucie. Program studiów obejmuje m.in. towaroznawstwo roślin prozdrowotnych i leczniczych z elementami biologii i metod uprawy, metody przechowywania, pakowania i konserwacji surowców roślinnych, podstawy dietetyki i suplementacji diety, metody oceny jakości surowców roślinnych, aromaterapię roślinną, charakterystykę leków roślinnych i zasady obrotu, farmakognozję, elementy farmakologii, anatomii i fizjologii człowieka oraz zagadnienia bezpieczeństwa żywności – informuje Biuro Prasowe SGGW

Studia będą trwać od października 2017 do czerwca 2018 r. i odbywać się w cyklu 12 zjazdów sobotnio-niedzielnych. Kandydaci powinni legitymować się dyplomem ukończenia studiów wyższych (licencjat, inżynier lub magister) dowolnego kierunku.

Źródło: SGGW

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.