SGGW podczas Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie podczas Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego PERSPEKTYWY 2011 w dniach 3-5 marca 2011 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Na stoisku SGGW odwiedzający otrzymają materiały informacyjne oraz mogą uzyskać szczegółowe informacje o ofercie uczelni, zasadach rekrutacji, warunkach studiowania i życiu studenckim. Na pytania maturzystów odpowiadają studenci i pracownicy Biura Spraw Studenckich.

Podczas Salonu Edukacyjnego studenci poszczególnych kierunków studiów będą opowiadać kandydatom na studia o tym jak się studiuje w SGGW. Maturzyści otrzymają także informatory i specjalnie przygotowaną na tę okazję gazetę Studiuj w SGGW” oraz dowiedzą się, jakie przedmioty należy wybrać na maturze, by zostać studentem naszej uczelni. Młodzież, otrzyma pełną informację o kierunkach studiów, wydziałach, zasadach rekrutacji, a także o kursach przygotowawczych organizowanych przez uczelniany KURS-AR (www.kursar.pl). Tym kandydatom, którzy nie będą mogli osobiście przyjechać do warszawy, uczelnia jak co roku przygotowała wirtualną wycieczkę po całym kampusie. Wystarczy kliknąć w odpowiedni baner na głównej stronie www.sggw.pl i można rozpocząć wirtualny spacer po uczelnianym kampusie. Uczelnia prowadzi także portal telewizyjny www.sggw.tv oraz profil w portalach Facebook www.facebook.com/SGGW.Warszawa i YouTube www.youtube.com/user/tvsggw

Podczas najbliższej rekrutacji SGGW przygotuje dla uczniów łącznie na 28 kierunkach studiów ponad 6 500 miejsc.

Dr inż. Krzysztof Szwejk
Rzecznik prasowy SGGW

Marcowe Salony to więcej niż targi – to wydarzenie, podczas którego młodzi ludzie mogą nie tylko porozmawiać i zapoznać się z ofertą wystawców, ale również uczestniczyć w rozbudowanym programie seminariów i prezentacji. Dla wystawców to znakomita okazja do prezentacji oferty edukacyjnej krajowych i zagranicznych szkół wyższych, szkół policealnych, oferty liceów i techników Warszawy i Mazowsza, instytucji związanych z egzaminami językowymi, szkół językowych, oferty programów stypendialnych, staży i praktyk, oferty wydawnictw edukacyjnych i producentów pomocy naukowych. Wszyscy goście salonu będą mogli uzyskać kompleksową informację o możliwościach kształcenia na wszystkich poziomach.