Sfinansują zakup ziemi

Ostatnia nowelizacja ustawy o obrocie ziemią rolną sprawiła, że zakup gruntów znowu można finansować, korzystając z dostępnych na rynku ofert banków.

Zmiany w ustawie o obrocie gruntami, które weszły w życie 30 kwietnia br. spowodowały zastój na rynku finansowania ziemi rolnej. Instytucje finansowe wycofały się z takich transakcji ze względu na ograniczoną możliwość ich zabezpieczenia. Z kolei sierpniowa nowelizacja tej ustawy spowodowała, że finansowanie gruntów rolnych jest ponownie dostępne w ofercie banków.

Wracamy na rynek z „Pożyczką na zakup gruntów rolnych”. Zależy nam na tym, żeby zapewnić naszym klientom kompleksową obsługę szerokiej gamy inwestycji, w tym tak istotnej jak inwestycja w grunty – mówi Daniel Mrozek, dyrektor ds. marketingu i wsparcia sprzedaży w BZ WBK Leasing. – Ziemia rolna jest ograniczonym zasobem i dobrem poszukiwanym przez wielu rolników myślących o wzroście wydajności swoich gospodarstw. Przy wzrastającym zapotrzebowaniu na produkty rolne oraz odnotowywanym od kilku lat wzroście wydajności płodów rolnych z 1 ha, zakup gruntów rolnych stanowi najbardziej stabilną i pewną inwestycję. Od teraz znów będzie można sfinansować zakup gruntów rolnych w wygodny i nowoczesny sposób w formie pożyczki – dodaje.

W ramach oferty finansowania przez BZ WBK Leasing gruntów rolnych, klienci sektora rolnego mogą sfinansować taki zakup, przy udziale własnym już od 1%, przy czym okres finansowania może wynosić nawet 30 lat. Harmonogram spłaty można tu dostosować  do sezonowości produkcji rolnej. Jest możliwa również karencję w spłacie kapitału ułatwiająca rozszerzenie skali prowadzonej działalności. Dodatkowo, bank oferuje prowizję od 1%, szybkość decyzji kredytowej oraz sprawność działania mobilnych doradców.

Zarówno informacje o finansowaniu gruntów, jak i pozostałe produkty dostępne są u naszych doradców ds. agrobiznesu. Obecnie sieć liczy ponad 70 osób, które są wyspecjalizowane w obsłudze przedsiębiorców rolnych – mówi Jacek Zwierski, dyrektor sprzedaży ds. rynku rolnego w BZ WBK Leasing.

Renata Struzik, źródło: BZ WBK