Sezon innowacji Pöttingera

Innowacyjne rozwiązania zastosowane w wysokiej klasy siewnikach TERRASEM, z którymi Pöttinger wchodzi w rok 2010, oparte są na czynnikach ekonomicznych, ochronie gleby i upraw, inteligentnej technologii i atrakcyjnym wzornictwie. Nowa generacja siewników prezentowana była podczas ostatnich edycji międzynarodowych targów techniki rolniczej.

Siewniki TERRASEM nowej generacji
Nowa generacja siewników TERRASEM o symbolach R3, R4 i C4, C6 i C8, o szerokościach roboczych odpowiednio od 3 do 8 metrów, podczas jednego przebiegu zapewnia obsługę takich procesów, jak uprawa, powtórne umocnienie gleby i wysiew nasion. Oprócz precyzyjnego wysiewu, uzyskiwanego dzięki prowadzonym w równoległoboku podwójnym redlicom wysiewającym DUAL-DISC, które dodatkowo zaopatrzone są w rolki prowadzenia na głębokości, nowe maszyny doskonale dopasowują się do nierówności terenu. Centralna regulacja nacisku redlic wynosi od 40 do 120 kg/redlicę, a siewniki zaopatrzono w dużej pojemności zbiorniki na ziarno.

Nowe modele R3 i R4 o sztywnej konstrukcji, wyróżniają się krótka budową, dużą zwrotnością i zapewniają optymalną ochronę gleby. Maszyny uniwersalne C4, C6 i C8 są składane i przeznaczone do pracy na dużych powierzchniach. Trzymodułowa budowa siewnika – składane boczne elementy brony talerzowej, wał oponowy i szyna wysiewająca – zapewnia perfekcyjne kopiowanie nierówności terenu, również przy tej największej szerokości roboczej.

Najwyższa precyzja układu dozowania
Wymiana nasion w związku z przestawieniem wysiewu nasion drobnoziarnistych i wysiewem normalnym odbywa się łatwo i szybko. Napędzane elektrycznie urządzenie dozujące sterowane jest za pomocą czujnika radarowego lub sygnał ISOBUS z ciągnika. System dozujący oferuje również najwyższy poziom precyzji, czyli dokładne rozmieszczenie nasion. Obie jednostki są całkowicie bezobsługowe, czyli nie są dodatkowym obciążeniem dla operatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności